Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
16/01/2020 - 15:15

Wiadomo ile były senator posiedzi w areszcie. Marcie M. kazali wpłacić kaucję

Najpierw o tymczasowy areszt zawnioskowała prokuratura, dziś do tej decyzji przychylił się sąd. Już wiadomo, że były senator i jego syn spędzą w areszcie trzy miesiące. Dyrektor małopolskiego oddziału PFRON do aresztu nie trafiła. Musiała wpłacić kaucję w wysokości 70 tys. złotych.

Po decyzji, sądu, która zapadła w czwartek nad ranem podejrzani o korupcję Stanisław K.  i jego syn Grzegorz zostali  formalnie tymczasowo aresztowani. Wnioskowała o to Prokuratura Regionalna w Katowicach. W więzieniu mają spędzić trzy miesiące.

Czytaj też Areszt dla byłego senatora Stanisława K. i jego syna. Marta M. na wolności 

Za kraty nie trafi Marta M, która pozostanie na wolności.

- Wobec dyrektor PFRON został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Została zobligowana do wpłaty 70 tys. złotych - mówi  w rozmowie z „Sądeczaninem” prokurator Katarzyna Żołna. - Ma status podejrzanej w postępowaniu. Teraz będzie gromadzony materiał dowodowy, a wyjaśnienia, jakie złożyła, zostaną poddane weryfikacji.

Przypomnijmy, że Stanisław K. , jego syn Grzegorz oraz Marta M. zostali zatrzymani we wtorek przez CBA i przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Całej trójce postawiono zarzut korupcji. Byli przesłuchiwani  przez dwa dni.

Czytaj też Były senator Stanisław K. i radna wojewódzka Marta M. zatrzymani przez CBA

Stanisławowi K. i Grzegorzowi K. prokuratura postawiła kolejne zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy w różnych instytucjach oraz przyjęcia łapówek w łącznej kwocie ponad 3 milionów złotych - poinformowała Prokuratura Krajowa.

- Dyrektor małopolskiego PFRON usłyszała "zarzut polegający na obietnicy udzielenia korzyści majątkowej Stanisławowi K,  a następnie udzielenia korzyści znacznej wartości w postaci dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach w formie dotacji, projektów w łącznej kwocie blisko 3 milionów złotych".

Byłemu senatorowi, jego synowi i dyrektorce PFRON grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Zarzuty w tej sprawie usłyszały już 24 osoby.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu