Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
01/05/2019 - 10:35

Wiadomo już co zrobią z budynkiem dawnego gimnazjum w Krynicy

W budynku dawnego gimnazjum im. J. Dietla przy ulicy Szkolnej w Krynicy-Zdroju powstanie świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży, zapewniająca pomoc specjalistyczną opiekunów i psychologów.

W związku z prowadzoną reformą oświatową likwidującą gimnazja, w tym roku mury krynickiej szkoły opuścili ostatni już absolwenci. Gmina Krynica-Zdrój została właśnie partnerem Fundacji Rozwoju Regionów w realizacji projektu pn. "Dobra przyszłość - świetlice dla dzieci i młodzieży".

W ramach podpisanej przez burmistrza Piotra Rybę umowy, w budynku dawnego gimnazjum im. Józefa Dietla uruchomiony zostanie ośrodek dziennego wsparcia, zapewniający specjalistyczną pomoc opiekunów oraz psychologów. Szkolne pomieszczenia  przejdą remont i dostosowane zostaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Obecnie na terenie miasta działają trzy świetlice środowiskowe: Azyl, Biały Lotos i Oaza. Oprócz powstania w dawnym gimnazjum świetlicy, miasto rozważa też inne, rozmaite możliwości,  w tym uruchomienie  tutaj muzeum i  biblioteki. W budynku pozostanie też, działająca już  Branżowa Szkoła I stopnia.

(MK) fot. aut., UM KrynicaDziękujemy za przesłanie błędu