Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
27/03/2023 - 22:15

Wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński: Kasy Wzajemnej Pomocy - pielęgnujmy to dziedzictwo

Mateusz Małodziński, wicewojewoda małopolski był pod ogromnym wrażeniem stowarzyszenia, które w przestrzeni Małopolski działa już ponad ćwierć wieku. O jakim stowarzyszeniu mowa? Oczywiście o Stowarzyszeniu Kasa Wzajemnej Pomocy, powstałym w 1997 roku z inicjatywy ówczesnego posła Zygmunta Berdychowskiego, a obecnego jego prezesa.

Dlaczego to stowarzyszenie jest tak wyjątkowe? Bo dzisiaj zrzesza 2,5 tysiąca ludzi w 27 kołach gminnych, działających w całej Małopolsce. To stowarzyszenie jest wspólnotą, darzących się zaufaniem ludzi, korzystających z nieoprocentowanych pożyczek. A to w obecnych czasach ewenement.

- Takie stowarzyszenia, jak Kasa Wzajemnej Pomocy to bardzo ważna inicjatywa dla lokalnych społeczności – powiedział „Sądeczaninowi” Mateusz Małodziński, wicewojewoda małopolski. – Zawsze powtarzam, że budowanie i rozwijanie takich Małych Ojczyzn to bardzo istotna sprawa dla naszego kraju.

Kasy Wzajemnej Pomocy są przestrzenią, w której jest niesiona pomoc ludziom, którzy jej potrzebują.

- Dzięki funkcjonowaniu Kas Wzajemnej Pomocy mieszkańcy mają możliwość spełniać swoje małe czy większe marzenia, realizować plany – dodał wicewojewoda. – Poprzez brane nieoprocentowanych pożyczek mają też sposobność wzmacniać lokalną gospodarkę, wpływać na rozwój lokalnych społeczności.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu