Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
14/08/2014 - 08:10

Wichura nad Korzenną, pozrywane dachy, połamane drzewa. Zobacz zdjęca!

Dzisiaj w nocy (14 sierpnia) nad Korzenną przeszła trąba powietrzna, która pozrywała dachy domów, zniszczyła przystanki autobusowe. Łamiące się drzewa tarasowały drogi. Skutki porywistego wiatru widoczne są również w Koniuszowej, Niecwi i Lipnicy Wielkiej.
Trąba powietrzna przeszła nad Korzenną o godzinie 1 w nocy. Jej efekty były widoczne momentalnie.

-Wichura zniszczyła wiaty przystanków autobusowych. Uszkodziła dachy budynków mieszkalnych i gospodarczych. W Koniuszowej zerwała dach nowego domu. Straty są wielkie - wylicza Leszek Skowron, wójt gminy Korzenna. – W tej chwili trudno nawet mówić o kwotach.

Potężna wichura wyrządziła też szkody i w innych miejscowościach gminy Korzenna, m.in. w Koniuszowej, Niecwi i Lipnicy Wielkiej.

- W tej ostatniej miejscowości na drewniany dom, w którym mieszkała starsza kobieta runęło potężne drzewo
– relacjonuje Szczepan Sikoń, komendant gminny OSP w Korzennej. – Udało jej się wydostać z budynku. Na szczęście nic jej się nie stało. Drogi w gminie są przejezdne. Pomagamy mieszkańcom doświadczonym przez żywioł, usuwamy połamane drzewa. Pracy będzie jeszcze dużo.

Część mieszkańców w gminie Korzenna jest pozbawionych prądu. Wichura łamała słupy energetyczne i telefoniczne. Mieszkańcy, którzy zostali doświadczeni przez żywioł, wspólnie ze strażakami zabezpieczają uszkodzenia. Zaczynają sprzątać. W teren ruszyły komisje, które będą spisywać i szacować straty.

(MIGA), (JC)
Fot. Urząd Gminy w Korzennej.Dziękujemy za przesłanie błędu