Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
17/02/2020 - 13:45

Wichura zebrała żniwo w powiecie gorlickim. Strażacy mają pełne ręce roboty

Huragan Denis, który przechodzi nad Polską, dał się we znaki mieszkańcom powiatu gorlickiego. Strażacy wiele razy byli wzywani, aby usunąć powalone na drogi drzewa, które uniemożliwiały przejazd. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tych zdarzeniach.

Wczorajszy dzień i miniona noc były bardzo pracowite dla gorlickich strażaków. Wszystko przez huragan Denis, który przechodzi nad Polską. Silny wiatr dał się we znaki mieszkańcom powiatu gorlickiego. Wichura łamała drzewa, które spadały na drogi i uniemożliwiały przejazd.

Zobacz też Orkan Sabina nad Sądecczyzną. Wichura łamie drzewa, zrywa kable, uszkadza dachy

Strażacy od wczoraj do chwili obecnej aż czternaście razy byli proszeni o pomoc przez mieszkańców. Najczęściej interweniowali w gminie Sękowa i Lipinki. To właśnie tam wiatr wyrządził największe szkody. Z kolei w Szalowej wichura zrywała dachówki z dachu. Strażacy pomagali mieszkańcom zabezpieczyć budynek. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nikt nie ucierpiał w tych zdarzeniach.

W powiecie nowosądeckim i limanowskim huragan nie wyrządził większych szkód. Strażacy jedynie kilka razy usuwali niebezpiecznie pochylone lub powalone na drogę drzewa.

RG r.gajewski@sadeczanin.info,  fot. OSP Szymbark, OSP Kryg

Wichura zebrała żniwo w powiecie gorlickim. Strażacy mają pełne ręce roboty
Huragan Denis, który przechodzi nad Polską, dał się we znaki mieszkańcom powiatu gorlickiego. Strażacy wiele razy usuwali powalone na drogi drzewa, które uniemożliwiały przejazd. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tych zdarzeniach.


Dziękujemy za przesłanie błędu