Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
24/01/2023 - 14:25

Więcej dzieci skorzysta z dożywiania w szkole. Radni Starego Sącza już podjęli decyzję

Radni Starego Sącza już podjęli decyzję, dzięki której więcej dzieci będzie mogło skorzystać z programu dożywiania w szkołach i przedszkolach. W roli głównej – kryterium dochodowe.

Więcej dzieci skorzysta z dożywiania w szkole. Radni Starego Sącza już podjęli decyzję

Na ostatniej sesji radni podjęli bardzo ważną decyzję związaną z zabezpieczeniem posiłków dla dzieci z mniej sytuowanych rodzin i podnieśli kryterium dochodowe, które uprawnia do korzystania z tej bardzo ważnej formy pomocy społecznej. Kryterium wzrosło aż o 300 zł.

Zobacz też: Około 3,3 miliona, tyle zapłacą za bezkolizyjne dojście do centrum Starego Sącza

- Podniesienie kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z programu ze 150 procent do 200 procent - w oparciu o kryterium do pomocy społecznej - oznacza, że więcej rodzin będzie mogło skorzystać z tej formy pomocy - wyjaśniał już w projekcie uchwały Franciszek Tudaj, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Sączu.

- Po wprowadzeniu przepisu rodziny, w których dochód wynosi nie więcej niż 1 200 złotych netto miesięcznie na osobę będą mogły korzystać darmowo z dożywiania, na przykład z obiadów dla dzieci w szkole. Dotychczas było to 900 złotych - podkreślał Tudaj.

Oczywiście uzasadnieniem zmiany jest duża inflację i pogarszająca się sytuacja finansowa wielu rodzin. A my dodajmy, że na tę chwilę z dożywiania, na terenie gminy Stary Sącz, korzysta 40 dzieci w przedszkolach i 240 ze szkół, czyli w sumie 280.  ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu