Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
13/08/2017 - 19:35

Wielka bitwa wodna na Millenium! Integracyjny festyn osiedlowy

Już po raz czwarty odbył się festyn integracyjny dla mieszkańców osiedla Millenium, a drugi rok z rzędu był on zwieńczony wielką bitwą wodną. Uczestnicy mogli skorzystać z szeregu atrakcji, a jedyna niewiadoma, czyli pogoda pomimo symptomów, nie zepsuła zabawy.

Jak zapewnia nas przedstawiciel organizatorów, impreza na stałe wpisała się już w kalendarz mieszkańców osiedla.

- Bardzo się cieszymy, że możemy kontynuować naszą lokalną tradycję. Festyn integrujący mieszkańców osiedla Millenium odbył się już po raz czwarty, w tym roku po raz drugi ubarwiony był również bitwą wodną. Jesteśmy zadowoleni z tej edycji, nie możemy doczekać się już kolejnej, dokładnie za rok. Wśród atrakcji przygotowanych dla uczestników były między innymi warsztaty dla najmłodszych z malowaniem twarzy. Następnie prezentacja służb mundurowych, czyli policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, straż miejska, a także pokazy sztuki samoobrony Krav Maga. Wszystko to zakończyła bitwa wodna, która jak zwykle cieszyła się sporym zainteresowaniem - powiedział nam Michał Mółka, wiceprezes Stowarzyszenia Orion.

Wśród zaproszonych gości, na tegorocznym festynie pojawili się m.in. Patryk Wicher, członek Rady Miasta; Danuta Bojarczuk, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Nowym Sączu; Tomasz Michałowski zastępca dyrektora wydziału w Urzędu Miasta, a także Krystyna Krzyżanowska-Galas, przewodnicząca zarządu osiedla Millenium.

Udział w festynie wzięła również starosądecka fundacja "Będzie dobrze".

- Pojawiliśmy się z wolontariuszami, aby przeprowadzić animacje dla dzieciaków. Było malowanie twarzy, liczne konkursy, zawody sportowe, sporo gadżetów jako nagrody. Na co dzień nasza fundacja ma bardzo rozbudowane spektrum działania. Przede wszystkim pomagamy chorym dzieciom z naszego regionu, prowadzimy działalność edukacyjną oraz stawiamy na promocję młodych talentów - wyjaśniła nam podczas festynu Anna Pych, prezes tej fundacji.

Inicjatorem bitwy wodnej byli "Młodzi Aktywni Sądeczanie", współorganizatorzy przedsięwzięcia.

- Każdy uczestnik mógł przynieść ze sobą pistolet na wodę, wiaderko, butelkę, miskę, cokolwiek aby umożliwiło wzajemne oblewanie się wodą. Podzieliliśmy się na dwie grupy, a następnie przystąpiliśmy do bitwy! Chodziło o to, aby wyjść z zabawy jak najbardziej mokrym, najważniejsza była dobra zabawa - powiedziała Justyna Wysowska ze stowarzyszenia.

Wtórował jej Jakub Kruczek, również przedstawiciel tej organizacji.

- Dla nas najważniejsza jest aktywizacja młodych mieszkańców tego miasta i regionu. W zeszłym roku bitwa zgromadziła blisko trzysta osób. Lało się sporo wody, uczestnicy byli porządnie uzbrojeni. Cieszymy się, że i tym razem się udało. Tym razem również wszyscy świetnie się bawili - dodał członek "Młodzi Aktywni Sądeczanie".

- Podziękowania należą się naszym służbom, nowosądeckiej policji, straży miejskiej, OSP Dąbrówka, a także sądeckiemu pogotowiu ratunkowemu. Ponadto w organizację włączyły się sądeckie wodociągi i ich słynny już saturator, Stowarzyszenie "Dla Miasta", TKKF Dąbrówka i "Młodzi Aktywni Sądeczanie". Dla nich wszystkich wielkie słowa uznania - spuentował to wydarzenie Michał Mółka, wiceprezes organizującego je  nowosądeckiego Stowarzyszenia Orion. 

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. Jakub Mrówka
 

 

Wielka bitwa wodna. II edycja!
Na osiedlu Millenium ponownie odbył się festyn intergracyjny dla mieszkańców.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe