Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
24/03/2017 - 10:05

Wielka niesprawiedliwość (?), czyli o darmowych przejazdach dla uczniów

Na wtorkowej (21. 03.) sesji radny Tadeusz Gajdosz darmowe przejazdy dla uczniów z terenu Nowego Sącza, a dokładniej zasady ich przyznawania nazwał wielką niesprawiedliwością: dlaczego?

Zobacz też: Nowy Sacz: Bezpłatne przejazdy dla uczniów do i ze szkoły

Tadeusz Gajdosz zaczął swoją interpelację od przychylnych uwag na temat wprowadzenia przez samorząd darmowych dojazdów do szkół dla uczniów z terenu Nowego Sącza korzystających z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Bilet miesięczny dla takiego ucznia kosztuje 20,7 zł zamiast ponad czterdziestu. Tyle tylko, że jak podkreśla Gajdosz z ulgi mogą korzystać ci mali sądeczanie, którzy jednocześnie uczą się w sądeckich szkołach. Dzieci, które mieszkają w Nowym Sączu, ale z najróżniejszych przyczyn, uczą się w innych gminach, już z takich ulg korzystać już nie mogą.

Zobacz też: Chełmiec znowu "pije" do Nowego Sącza. Komunikacyjnie

- Nie możemy karać za to, że dzieci wybrały edukację w innej gminie: Starym Sączu czy Nawojowej – zastrzegał na zakończenie Gajdosz. – To wielka niesprawiedliwość – daje już w rozmowie z Sądeczaniniem.info. Warto przy okazji zaznaczyć, że radny pracuje w MPK jako kontroler ruchu i ma doskonałą orientację, jak uczniowie w rzeczywistości korzystają z przejazdów, na co dzień widzi w pracy, ile dzieci z Nowego Sącza jedzie do szkoły poza miastem.

Do sprawy wrócimy.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu