Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
14/01/2018 - 14:35

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na całego w Nowym Sączu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra również w Nowym Sączu. Sporo dzieje się na płycie rynku, a tradycyjne „światełko do nieba” wieczorem wystrzeli w przestworza.

Atrakcje rozpoczęły się o godzinie 10:30 na sądeckich plantach pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Tam zaplanowano miejsce zbiórki przed korowodem przebierańców. Kolorowy tłum przeszedł pod sądecki ratusz, gdzie ulokowany jest lokalny sztab generalny tegorocznej, 26 już edycji WOŚP.

Na płycie rynku ulokowana jest również scena, na której sporo się dzieje i będzie się działo do godziny 20:30. Wystąpią między innymi artyści z Pałacu Młodzieży, Małgorzata i Eliza Kaczanowskie oraz zespół E-Familio. Zaplanowano również kilka pokazów w wykonaniu sądeckiej straży pożarnej, Grupy Ratownictwa Medycznego NSGR i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Na scenie zobaczyć można również występy taneczne Viva Salsa oraz gościnny występ jednego z najlepszych polskich zawodników Strongman w historii tej dyscypliny, oczywiście chodzi o Tomasza Kowala z Krynicy-Zdrój. Występują również Pozytywka, 33 Trzysta, Kruca Banda, TFB, a także Michał Szczygieł, który jest finalistą ostatniej edycji programu muzycznego The Voice of Poland.

Prócz występów organizowany jest szereg innych atrakcji dla najmłodszych. Konkursy z nagrodami, animacje, malowanie twarzy, balonowe zoo, zawody sportowe oraz losowanie licznych upominków.

Równocześnie do wydarzeń w rynku trwają zmagania sportowe w hali MOSiR przy ulicy Nadbrzeżnej. „Winter Basketball”, czyli turniej koszykówki również jest elementem sądeckiego finału WOŚP. Prócz zmagań sportowych zaplanowane były pokaz Klubu Karate Tradycyjnego, Cheer NS, Fit-Kid z baletem i Centrum KettleBell, które przez cały dzień oferowało odwiedzającym warsztaty. Odbywają się również konkursy rzutów do kosza dla publiczności i wyzwania sportowe z nagrodami.

MŚ ([email protected]). Fot. WOŚP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)