Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
13/01/2014 - 08:02

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po sądecku

Linkage, El Saffron, a na deser - Lachersi. Tak wyglądał wczorajszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowym Sączu. Pod scenę na rynku ściągnęły tłumy fanów oraz tych, którzy chcieli wspomóc WOŚP i dorzucić swoje grosze do puszek wolontariuszy lub wziąć udział w licytacjach. Na aukcje wystawiono gadżety oraz - tradycyjnie już - Złote Sądeckie Serduszka.
Koncert rozpoczął się o godzinie 16 i im bliżej było chwili gdy w całej Polsce wystrzeliły w niebo „światełka”, tym więcej ludzi zbierało się pod sceną na sądeckim rynku. Czas między licytacjami - bo przecież najważniejsza na tym koncercie była zbiórka pieniędzy na terapię noworodków i niemowląt oraz wyposażenie szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych - umilały koncerty naszych rodzimych gwiazd. Nie mogło się również obyć bez wyjątkowego tortu w kształcie serca, który skosztować mogli wszyscy zebrani na rynku.
Na scenie pojawili się między innymi zespół Linkage z ciężkim, hardrockowym brzmieniem, a także wyjątkowe, hiszpańskie nuty w wykonaniu El Saffron. Największe emocje wywołał jednak ostatni koncert, czyli zespół Lachersi. Sądeczanie spod sceny dali się porwać lachowskim rytmom w rockowej oprawie i bawili się w najlepsze.
Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się między innymi kubki i koszulki z logo WOŚP, kurs tańca, pen drive’y, pluszowe misie i oczywiście - Złote Sądeckie Serduszka. I choć pierwsze podejście do ich licytacji było nieudane, walka o nie okazała się wyjątkowo zacięta. Ostatecznie jedno z serduszek zostało sprzedane za 1500 zl, drugie - aż za 3700, tym samym pobijając rekord Nowego Sącza.
Ostatecznie wyniki sądeckiego finału znane będą dopiero za kilka dni. A na razie - zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.
KID
fot. KID


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)