Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
18/03/2023 - 09:35

Wielki sukces sądeckiej nauczycielki! Jest wśród najlepszych w Polsce [ZDJĘCIA]

Takie sukcesy zasługują na szczególne uznanie. Podczas warszawskiej gali rozstrzygającej konkurs „Zawodowiec Roku 2022” wyróżnienie przypadło również pracującej w Zespole Szkół Ekonomicznych Katarzynie Grekowicz. Nauczycielka znalazła się w elitarnym gronie.

Konkurs „Zawodowiec Roku 2022”

Konkurs „Zawodowiec Roku 2022” organizuje Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z KGHM oraz Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Jak wskazuje sama nazwa, jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej zaangażowanych nauczycieli ze szkół branżowych, policealnych, techników, oraz centrów kształcenia zawodowego.

Uroczysta gala odbyła się 13 marca w warszawskim hotelu Belotto i oczywiście nie mogło zabraknąć na niej również naszych lokalnych akcentów. I wyróżnienie i nagrodę w branży reklama otrzymała, pracująca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu - Katarzyna Grekowicz.

- Wypełniając formularz zgłoszeniowy absolutnie nie spodziewałam się, że zostanę nominowana do tej nagrody. W konkursie zgłoszonych było ponad 500 nauczycieli z całej Polski. Tym bardziej byłam pozytywnie zaskoczona przyznaniem I wyróżnienia w branży reklama – mówi nauczycielka.

- Nie otrzymałabym tej nagrody, gdyby nie stała współpraca z moimi przełożonymi, którzy zawsze wspierają mnie w przedsięwzięciach. Poza tym, głównym ogniwem mojego sukcesu jest praca z młodzieżą. Oni zawsze mają głowy pełne pomysłów. Ja pomagam im w ich realizacji, wykorzystując swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Oprócz tego, lubię, gdy "coś się dzieje". To napędza mnie do dalszej pracy nad kolejnymi projektami – dodaje Katarzyna Grekowicz.

Nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych wyróżniona

Dodajmy, że tytuł zawodowca roku mógł otrzymać nauczyciel, który jest zaangażowany w prace z młodzieżą, wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, cieszy się autorytetem w środowisku szkolnym, ma szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego oraz współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

- Podczas gali rozdania nagród uświadomiłam sobie, jak wielkie wyróżnienie mnie spotkało. Byłam szczęśliwa i wzruszona, że jestem w gronie tak wspaniałych i ciekawych ludzi z całego kraju.
Nagrodę dedykuję moim najbliższym, mężowi, synowi, córce oraz mamie, na których zawsze mogę liczyć – wyjaśnia sądecka nauczycielka.

Łącznie do konkursu wpłynęło z całego kraju 537 zgłoszeń w 62 kategoriach. Po ich ocenie przez komisję, wyróżnienia otrzymało ostatecznie 118 nauczycieli. ([email protected], fot.: Katarzyna Grekowicz)

Sądecka nauczycielka Katarzyna Grekowicz wyróżniona
Takie sukcesy zasługują na szczególne uznanie. Podczas warszawskiej gali rozstrzygającej konkurs „Zawodowiec Roku 2022” wyróżnienie przypadło również pracującej w Zespole Szkół Ekonomicznych Katarzynie Grekowicz. Nauczycielka znalazła się w elitarnym gronie.


Dziękujemy za przesłanie błędu