Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
30/01/2019 - 11:45

Wielkie małe serca dla Sądeckiego Hospicjum. Uczniowie przynieśli tu życie

Wrażliwość na cierpienie drugiego człowieka jest miarą człowieczeństwa. Dlatego nauczyciele i rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu mogą być dumni – najmłodsi zorganizowali koncert dla Sądeckiego Hospicjum, na którym przekazali placówce zebrane przez siebie dary.

Wspomniany Koncert Noworoczny odbył się wczoraj, 29 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu. Przedstawiciele Sądeckiego Hospicjum przyjęli od dzieci artykuły chemiczne oraz higieniczne, czyli coś, czego w placówce o takim charakterze nigdy nie ma za dużo.

Inicjatorami i organizatorami akcji była Rada Rodziców: Barbara Drelich, Kinga Bodziony, Mariusz Popiela oraz Agnieszka Ociepka. Dary odebrał dyrektor hospicjum Mieczysław Kaczwiński.

- Bardzo fajna i poruszająca akcja, która pokazuje, że dzieci potrafią dostrzegać życie trochę inne niż to na co dzień, że młode pokolenie potrafi się pochylić nad problemami osób chorych, które potrzebują pomocy – nie krył wzruszenia dyrektor.

Zobacz też: Znana sieć drogerii wspiera Sądeckie Hospicjum

Bardzo istotne dla niego było też to, że w czasie akcji rodzice i nauczyciele wyjaśnili, wytłumaczyli najmłodszym jaka idea przyświeca placówkom hospicyjnym, czym one są.

Kaczwiński przypomina przy okazji, że choć akcja SP nr 21 jest akcją pionierską jeśli chodzi o skale i charakter, to uczniowie z wielu innych placówek co roku angażują się w akcje zbierania pieniędzy dla hospicjum w ramach tzw. Pól Nadziei.

Wracając do ostatniego daru uczniów dyrektor hospicjum przypomina, że jego placówka już raz została zaopatrzona w materiały drogeryjne w wyniku akcji Rossman. – A teraz właśnie otwieramy paczki od dzieci i widzę, że dostaliśmy akurat to, co właśnie nam się kończy: dezodoranty, maszynki do golenia i inne produkty. Musicie państwo pamiętać, że osoby chore tez chcą ładnie wyglądać, też chcą pachnieć, chcą się ogolić. Bo jak brzmi motto placówek hospicyjnych: Hospicja to też Życie.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Dorota Bodziony i Mieczysław Bodziony

Wielkie małe serca dla Sądeckiego Hospicjum. Uczniowie przynieśli tu życie
Fot.: archiwum SP nr 21 i Mieczysław Kaczwiński


Dziękujemy za przesłanie błędu