Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
16/03/2019 - 09:15

Wielkie sprzątanie Roztoki Wielkiej. #trashtag, czyli zróbmy to razem

Nie czekamy na #trashtag! „Zróbmy to razem.” Tak 21 marca Sławomir Maślanka, nowy sołtys Roztoki Wielkiej, zachęca wszystkich chętnych do aktywniejszego udziału w wielkim sprzątaniu miejscowości.

Pierwszego dnia wiosny   z inicjatywy nowego sołtysa Sławomira Maślanki odbędzie się wielkie sprzątanie Roztoki Wielkiej.  To wieś na krańcach gminy Łabowa,  w bezpośrednim sąsiedztwie gminy Krynica-Zdrój. Mieszka tutaj około trzystu osiemdziesięciu mieszkańców.

Miejscowość jest malowniczo położona, na skrzyżowaniu dwóch tras wiodących do Nowego Sącza, przez Łabową lub Grybów. Zabytkiem jest drewniana cerkiew grecko-katolicka z 1819 roku, z pełnym wyposażaniem, pełniąca obecnie funkcję kościoła rzymsko-katolickiego.

- "Drodzy mieszkańcy Roztoki Wielkiej, zwracam się z wielką prośbą, aby 21 marca urządzić wielkie sprzątanie naszej pięknej miejscowości. Weźmy sprawy w swoje ręce i niech każdy przyczyni się do upiększania naszej okolicy". - zachęca Sławomir Maślanka. 

Sołtys prosi o uporządkowania pasa drogi, koryta rzeki Kamienica wzdłuż własnych posesji. Zebrane śmieci zostaną odebrane przez pracowników Urzędu Gminy Łabowa.  

(MK) fot. autora, i UGŁDziękujemy za przesłanie błędu