Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
21/01/2021 - 17:55

Wiemy gdzie Kamionka Wielka projektuje chodniki przy powiatówkach

W budżecie gminy Kamionka Wielka na 2021 rok zabezpieczony jest aż milion złotych na budowę chodników przy drogach powiatowych. Znamy już szczegóły a przede wszystkim miejsca, gdzie owe chodniki powstaną.

Wiemy gdzie Kamionka Wielka projektuje chodniki przy powiatówkach

- Wszystkie prace projektowe są już w fazie końcowej a w projekcie budżetu na budowę chodników przy drogach powiatowych już zabezpieczyliśmy milion złotych. Jesteśmy jednak gotowi na sytuację, w której może się okazać, że prace będą kosztowały więcej to znaczy jesteśmy przygotowani na ewentualne przesunięcia środków w naszym budżecie – mówi z satysfakcją wójt Andrzej Stanek, bo co jak co, ale temat chodników przy powiatówkach jest jednym z najważniejszych z punktu widzenia mieszkańców już od wielu lat.

Zobacz też: Kamionka Wielka: nie robią nam chodnika a jeszcze pobocze zabrali!

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującym na Sądecczyźnie porozumieniem gminy, które chcą by powiat inwestował w chodniku przy swoich drogach muszą zapłacić ze swoich środków na przygotowanie całej dokumentacji technicznej, w tym projektu i pozwolenie za budowę i wyłożyć 50 procent na roboty budowlane, czyli realizację inwestycji w terenie.

Które zatem okolice samorządu Kamionki Wielkiej będą miały w tym roku szansę na chodnik? – Projektujemy chodnik na Przełomie czyli na granicy Kamionki Wielkiej i Królowej Polskiej, w tak zwanej Kamionce Górnej od kościoła do szkoły i w Królowej Górnej. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu