Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
14/03/2018 - 12:30

Wiosna w odwrocie. Wraca zima. Kiedy zaatakuje?

Wiosna, ach to ty, nuciliśmy już pod nosem kultowy przebój Marka Greguty. Nic z tego. Ci, którzy już narzucili na siebie lekkie płaszcze i kurtki będą musieli schować je z powrotem do szafy. Wraca zima.

Wedle zapowiedzi synoptyków wraca zimowa aura, która przyniesie nam całodobowy mróz, i opady śniegu.

Czytaj też Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty. Czyżby już przegoniła zimę? [ZDJĘCIA]

Ochłodzenie już nieuniknione, a to dlatego, że nad Skandynawią właśnie rodzi się wyż atmosferyczny, za którego sprawą do Polski zacznie spływać mroźne powietrze znad Arktyki - informuje portal twoja pogoda.pl. -wyż będzie współpracować z układem niżowym, który znajduje się w pobliżu pogranicza Finlandii i Rosji.

Jak pokazują pogodowe mapy, jeszcze  w piątek temperatura w Nowym Sączu będzie na plusie. Ale juz w sobotę w ciągu dnia spadnie do minus dwóch stopni, w niedziele termometry będą cztery stopnie pod kreską.    

Na południu i południowym wschodzie kraju  meteorolodzy przewidują obfite, ciągłe opady deszczu, które wraz ze spadkiem temperatury będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Czytaj też Zmasowany atak narciarzy na stoki. Frajda przemieszana z udręką [ZDJĘCIA]

Ocieplenie ma przyjść dopiero po niedzieli. Tak pogoda martwi tych, którzy tęsknili za wiosną, ale z pewnością cieszą się narciarze. Minusowe temperatury oznaczają, że stoki można  śnieżyć armatkami.  Jest zatem nadzieja, że będzie można szusować jeszcze w czasie Świąt Wielkanocnych.

[email protected] fot. Jm

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Radni Iwona Mularczyk i Wojciech Piech o planowanych zmianach nazw nowosądeckich instytucji:


Dziękujemy za przesłanie błędu