Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
10/10/2017 - 06:55

Wjazd do Nowego Sącza od Krakowa i Korzennej odkorkowany! MZD zmienił tryb pracy świateł na skrzyżowaniu

W zeszłym tygodniu zmodernizowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Barska - Witosa - Pieczkowskiego. Dzięki zmianie trybu pracy świateł wjazd do Nowego Sącza od Krakowa i Korzennej ma być odblokowany. Jak Wam się teraz tędy jeździ?

Gorącym orędownikiem zmian – w ślad za alarmującymi sygnałami mieszkańców – był Krzysztof Ziaja, szef Zarządu Osiedla Kochanowskiego. – Te światła może się jeszcze sprawdzały jak nie było zablokowanego wjazdu w Barską. Gdy ruszyła budowa ronda od godziny 6:30 do godziny 8.30 wszyscy, którzy chcieli dostać się do Nowego Sącza od strony Korzennej i od ulicy Tarnowskiej byli skazani na korki – tłumaczy powody irytacji kierowców Ziaja.

Zobacz też: Rondo Solidarności: uwaga, teraz światła zmieniają się tu inaczej

Co się zmieniło?

- Został zmieniony program sygnalizacji świetlnej, dołożono strzałki warunkowego skrętu w prawo oraz wymieniono sterownik sygnalizacji. To powinno poprawić płynność ruchu na tym skrzyżowaniu. Obecnie MZD w Nowym Sączu obserwuje czy zastosowane zmiany spełniają oczekiwania zarządcy drogi oraz kierowców - wyjaśnia Grzegorz Mirek, dyrektor MZD.

ES [email protected] Fot.: FacebookDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)