Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
29/03/2014 - 11:00

Wkrótce modernizacja drogi Świdnik – Limanowa. Będą utrudnienia

Zarząd Starostwa Powiatowego w Limanowej podpisał umowę na realizację kolejnej „schetynówki”. Obejmie ona modernizację i usprawnienie układu komunikacyjnego relacji Świdnik – Limanowa poprzez odcinkową przebudowę i remont dróg powiatowych.
Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Limdrog” z Limanowej. Całkowita wartość prac, to ponad 7 mln zł, powiat limanowski w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwa – Dostępność – rozwój” uzyskał na to zadanie maksymalne dofinansowanie w wysokości 3 mln zł. Planowana jest kompleksowa przebudowa centrum miejscowości Łukowica
(remont oraz budowa chodników i placów postojowych), remont oraz budowa chodników w miejscowościach Świdnik, Łukowica, Roztoka, Siekierczyna, Limanowa na łącznym odcinku 3.7 km, remont drogi oraz infrastruktury towarzyszącej na odcinku 17,1 km w tym wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na odcinku 4,5 km, wykonanie oświetlenia ulicznego w miejscowościach Świdnik, Łukowica oraz Limanowa na łącznym odcinku 5,8 km, kompleksowe oznakowanie pionowe i poziome drogi.
- Pierwsze prace ruszą już na początku kwietnia, czyli za kilka dni. A w związku z tym pojawią się niewielkie utrudnienia w przejezdności, dlatego prosimy mieszkańców i kierowców korzystających z tego odcinka drogi o cierpliwość i wyrozumiałość. Zrealizowana przez nas inwestycja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa komunikacyjnego, usprawni ruch, ale także podniesie atrakcyjność tych miejsc - podkreśla dyrektor PZD Limanowa Marek Urbański.
(jg) Źródło i fot.: SP w Limanowej
 


Dziękujemy za przesłanie błędu