Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
01/03/2019 - 20:05

Władze miasta i PWSZ podpisały porozumienie. Co to oznacza dla ciebie?

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu Mariusz Cygnar podpisał dzisiaj porozumienie o współpracy z prezydentem Nowego Sącza Ludomirem Handzlem.

- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa już od wielu lat wpisuje się w nasz region i miasto. Oddziaływanie jest bardzo szerokie [...]. Są studenci z Limanowej, Gorlic, a także spoza tego regionu. Cieszy mnie to, jak pan rektor rozwija uczelnię - mówił prezydent Ludomir Handzel podczas konferencji w Sali Senackiej rektoratu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

- Wiemy o planach inwestycyjnych związanych z Instytutem Ekonomicznym. Będziemy wspierać tę inwestycję administracyjnie na tyle, na ile można. Będziemy rozwijać także Instytut Techniczny. Jesteśmy po wielu godzinach rozmów z rektorem.

W różnych aspektach widzimy możliwość współpracy, zarówno na płaszczyźnie naukowej, jak również dydaktycznej i sportowej, jak też w kwestii praktyk dla studentów. Rozmawialiśmy także o wykorzystaniu Instytutu Kultury Fizycznej pod kątem rehabilitacji nowosądeczan.

Zobacz też Nowy Sącz: sto dni urzędowania prezydenta. Ludomir Handzel bije się w piersi

Prezydent Handzel  podkreślił, że bardzo ważna jest współpraca z pracodawcami. Zwrócił też uwagę na to, że rozwój uczelni idzie w kierunku informatyki i mechatroniki.

- W tej chwili mamy głód tego typu specjalistów. To zapewnia, że PWSZ nie będzie produkowała bezrobotnych, bo nadal potrzebujemy na rynku osób, które będą posiadały techniczne wykształcenie. Wielu przedsiębiorców tych dużych i tych mniejszych zgłasza takie zapotrzebowanie.

Najważniejsze, aby ten proces edukacyjny zakończył się sukcesem dla naszej sądeckiej młodzieży, aby pozyskali dobrą pracę, najlepiej w naszym regionie - tłumaczył. 

- Cieszę się, że rola państwowej publicznej uczelni zawodowej jaką jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa ma swoje uwarunkowanie i ma swój filar na Sądecczyźnie. Faktycznie staramy się dotrzymać kroku temu co dzieje się na globalnym rynku edukacyjnym - wyjaśniał Mariusz Cygnar, rektor uczelni

- Zajmujemy się coraz to ciekawszymi kierunkami kształcenia, które mam nadzieję znajdą swoje miejsce w naszej uczelni. W najbliższym czasie mamy zamiar na posiedzeniu senatu uczelni zatwierdzić  program studiów na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i wniosek zostanie prawidłowo przygotowany, 1 października rozpoczniemy rekrutację i nabór na ten kierunek studiów - mówił prof. Cygnar.

RG [email protected] Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)