Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
08/08/2014 - 13:23

Woda podmyła cmentarz i odsłoniła ludzkie szczątki

Wczorajsze oberwanie chmury spowodowało zniszczenia w gminie Nawojowa, a także w gminie Stary Sącz.
W gminie Stary Sącz na skutek intensywnych opadów deszczu został podmyty cmentarz choleryczny przy ulicy Piłsudskiego.

- Wzdłuż cmentarza płynie ciek, na co dzień niegroźny, ale wczoraj z powodu opadów deszczu szła duża woda, która wypłukała ludzkie szczątki. Na miejscu – około godziny 20. była policja i sanepid. Kości, których było dziesięć, zostały zdezynfekowane pod nadzorem sanepidu i zabezpieczone przez pracowników Zakładu Pogrzebowego w Starym Sączu – mówi Kazimierz Gizicki – zastępca burmistrza Starego Sącza.

Z powodu intensywnych opadów deszczu podtopionych zostało około 20 domów, a przy ulicy Partyzantów i Żwirki i Wigury zostały zamulone studzienki i zatkane przepusty. Te od rana są udrażniane przez pracowników Urzędu Miejskiego.

Zniszczenia są także w gminie Nawojowa.

- Woda spływająca z wyżej położonych terenów „podniosła” o około 20 cm drogę gminną Nawojowa „Za kościołem”-Cmentarz Bukowiec – powiedział naszemu portalowi Ronald Ciborowski, podinspektor Urzędu Gminy w Nawojowej. – Trzeba będzie „zdjąć” około 200 m. kw. asfaltu i położyć nowy. Uszkodzone zostało odwodnienie dróg. Spływająca woda naniosła żwir, kamienie na drogi w Nawojowej, części Popardowej i Frycowej. Zniszczenia są też przy tych drogach w Nawojowej, gdzie prowadzone są prace przy układaniu kanalizacji.

(MIGA) (KB)
Fot. Urząd Gminy w Nawojowej – zniszczenia w Nawojowej.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)