Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
18/08/2021 - 10:45

Woda wyrywała asfalt i barierki ochronne. Zniszczone sądeckie drogi po ulewie

Zniszczona nawierzchnia, uszkodzone mosty, zamulone przepusty, rowy i odwodnienia – oto bilans strat po ulewnych deszczach jakie przeszły niedawno nad Wojkową. Drogi w okolicach Muszyny są w fatalnym stanie.

(Fot. UMiG Muszyna)

Miejscowość Wojkowa, położona w gminie Muszyna tuż przy granicy polsko-słowackiej, ma za sobą bardzo trudny czas. Burza z ulewnym deszczem, która pojawiła się w tamtych okolicach w niedzielę, 15 sierpnia, zalała wiele posesji i dróg. Podczas gdy inni cieszyli się wolnym dniem lub świętowali, mieszkańcy Wojkowej musieli ratować swój dobytek.

To jednak nie koniec nieszczęść, które spadły na gminę Muszyna. Kolejna burza nawiedziła Sądecczyznę w nocy z poniedziałku na wtorek (16 – 17 sierpnia). Silny wiatr połamał drzewa, a w Wojkowej deszcz doprowadził do kolejnych podtopień. Tutaj można przeczytać więcej: Silny wiatr na Sądecczyźnie łamał drzewa jak zapałki. To była okropna noc

Niszczycielski żywioł pozostawił po sobie wiele szkód. Drogi w Wojkowej wyglądają fatalnie. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, na drodze gminnej w Wojkowej została zniszczona nawierzchnia asfaltowa oraz korpus drogi. Woda podmyła pobocze na długości ponad 3,5 kilometrów. Rowy, przepusty i cieki odwadniające wzdłuż drogi są pełne mułu. – Urwane są bariery ochronne z mostów i przepustów, uszkodzone przyczółki mostów, naruszona konstrukcja mostów – wymienia szkody starostwo.

(Fot. UMiG Muszyna)

- Na alei Zdrojowej (Podzilne) została zniszczona nawierzchnia drogi na długości około kilometra, uszkodzeniu uległy przepusty, zniszczone są rowy odwadniające – informuje Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Podobnie jest na ulicy Ogrodowej (Malnik) – tam asfalt został zniszczony na długości pół kilometra. Woda uszkodziła nawierzchnię na Łopacie Polskiej (Żegiestów).

Starty zgłaszają również pozostałe gminy powiatu nowosądeckiego. Ulewne deszcze uszkodziły drogi w gminie Rytro. Na drodze do Górków popękała nawierzchnia betonowa. Woda podmyła drogi i pobocza, a w Suchej Strudze zniszczyła odwodnienia i naniosła do nich kamieni.

Nawierzchnia zniszczona jest nie tylko w Suchej Strudze (Makowice), ale też na drodze technicznej na wyciąg narciarski i na trasie Życzanów – Podmakowica. (s.siwulska@sadeczanin.info, Fot. UMiG Muszyna)

Deszcze zniszczyły drogi w Muszynie. Mieszkańcy Wojkowej przekonali się o sile żywiołu
Zniszczona nawierzchnia, uszkodzone mosty, zamulone przepusty, rowy i odwodnienia – oto bilans strat po ulewnych deszczach jakie przeszły niedawno nad Wojkową. Drogi w tej miejscowości są w fatalnym stanie. (Fot. UMiG Muszyna)


Dziękujemy za przesłanie błędu