Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
11/10/2020 - 18:20

Wojsko jest, części też. Budowa mostu na Kamienicy ruszy z kopyta?

Mamy nadzieję, że ta informacja ucieszy niezadowoleną społeczność sądeckiego "zamościa" i Kamionki Wielkiej, gotowej ruszyć na ratusz w Nowym Sączu. Wojsko, które ma postawić przeprawę tymczasową na Kamienicy, jest już na miejscu od piątku.

Wojsko już jest, części mostu tymczasowego też. Budowa ruszy z kopyta?

Żołnierze z 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku są już w Nowym Sączu. Ich pojazdy i stoją zaraz obok zamkniętego mostu na Kamienicy. Zadaniem żołnierzy jest postawienie mostu tymczasowego.

Zobacz też: Niech to wybrzmi: „wojskowy” most tymczasowy będzie też dla ciężarówek?

Wojsko już jest, części mostu tymczasowego też. Budowa ruszy z kopyta?

Przypomnijmy. Chodzi o wojskowy most typu DMS 65. To konstrukcja do szybkiego składania i rozkładania w miejsce zniszczonych mostów wysokowodnych. Gdyby nie to, że docelowa przeprawa na Kamienicy ma powstać w tym samym miejscu, co most wyłączony z użytku, śmiało można by było go postawić zaledwie w miesiąc.

Wojsko już jest, części mostu tymczasowego też. Budowa ruszy z kopyta?

Podobne konstrukcje mogą mieć przęsła o rozpiętości od 3 do 45 metrów, które składają się z modułów do łączenia o długości 3 metrów właśnie. Podobne mosty stawiano już w połowie lat 70. ubiegłego wieku.

Zobacz też: Kamionka Wielka ruszy na sądecki ratusz? Za zamknięty most na Kamienicy!

Według prezydenta Nowego Sącza most ma być gotowy do końca października. Miasto ze swojej strony zabezpieczyło wykonanie podpór i przypór. Są już gotowe. Tym samym teraz cała inwestycja powinna nabrać adekwatnego do oczekiwań mieszkańców regionu tempa. (e.stachura@sadeczanin.info fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu