Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
27/07/2020 - 13:55

Wójt Rytra zdrowy! Co z wynikami testów na COVID-19 urzędników z gminy?

Wójt Jan Kotarba i pięciu urzędników z Urzędu Gminy w Rytrze są już po badaniach. U całej szóstki testy na obecność wirusa COVID-19 są negatywne. Co z pozostałymi pracownikami UG?

Wójt Rytra zdrowy! Co z wynikami testów na COVID-19 urzędników z gminy?

O tym, że w ślad za stwierdzeniem obecności wirusa COVID-19 u jednego z pracowników z Urzędu Gminy wójt postanowił zamknąć UG i skierować na badania wszystkich ok. 30 pracowników pisaliśmy w publikacji Cały Urząd Gminy w Rytrze, razem z wójtem, uziemiony na kwarantannie

Dziś mamy o wiele optymistyczniejsze wieści. W zeszły czwartek badaniu poddał się sam wójt i pięciu najważniejszych dla funkcjonowania samorządu urzędników. Dziś sanepid przekazał wyniki. – U wszystkich wyniki testu są negatywne – mówi z niekłamaną radością Jan Kotarba nie ukrywając, że sam z lękiem czekał na wyniki.

Pozostali urzędnicy i pracownicy UG mieli wymazy pobierane w sobotę. – Wyniki pewnie będą jutro albo pojutrze. Ale jestem ze wszystkimi w stałym kontakcie i wszyscy czują się bardzo dobrze. Nikt nie ma żadnych objawów choroby – komentuje z optymizmem włodarz gminy jednocześnie ciągle zaniepokojonymi wieściami z sanepidu według którego już 6 osób z terenu ryterskiego samorządu ma wynik pozytywny.

Co to oznacza dla mieszkańców. Kotarba raz jeszcze apeluje o rozwagę, o zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. – Od jutra powoli uruchamiamy urząd. Obsługa na chwilę obecną tylko telefoniczna i przez email. Prosimy o wyrozumiałość.

Z ostatniej chwili. Niedługo po publikacji tego materiału otrzymaliśmy od wójta Rytra informację, że testy u wszystkich pozostałych pracowników UG też są negatywne. Włodarz gminy przy okazji dziękuje pracownikom sanepidu z z Nowego Sącza z dyrektorem Mateuszem Wójcikiem na czele za wzorową współpracę.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu