Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
15/02/2023 - 13:00

WOT w Korzennej: otwarte drzwi dla chętnych już w tę niedzielę

Chcesz się dowiedzieć jak to jest być żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej? Już w najbliższą niedzielę terytorialsi z Korzennej otworzą swój punkt promocyjny.

Już w ten weekend będzie można spotkać żołnierzy 114 batalionu lekkiej piechoty wchodzącej w skład 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Korzennej. Punkt promocyjny zlokalizowany będzie w siedzibie 3 kompanii lekkiej piechoty przy boisku sportowym w Korzennej. W tym miejscu od 2023 roku urzęduje jedna z trzech kompanii limanowskich terytorialsów.

Żołnierze 11 MBOT otworzą swoje drzwi dla wszystkich chętnych w niedzielę, 19 lutego, w godzinach 9:30 – 14:00. Jeśli jesteście zainteresowani wstąpieniem w szeregi WOT, to będzie idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej. Na wszelkie nurtujące pytania odpowiedzą rekruterzy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu. Ponadto, odwiedzający będą też mogli obejrzeć wojskowy sprzęt, uzbrojenie i pojazdy 11 MBOT. W punkcie zorganizowane będą zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. 

W ten weekend 100-osobowa grupa żołnierzy WOT odbędzie szkolenia taktyczne na terenie należącego do wojska kompleksu w Wojnarowej. Na stronie Urzędu Gminy w Korzennej czytamy, że szkolenia potrwają dwa dni i obejmować będą m.in. elementy pozorowanej walki.

Terytorialsi pojawią się w Wojnarowej w sobotę pomiędzy 8:00 a 18:00 oraz w niedzielę od 7:30 do 14:00. Ich pojazdy będzie można spotkać na drogach publicznych, ale nie zaplanowano na te dni ograniczeń w ruchu drogowym. Utrzymaniem płynności ruchu drogowego oraz zabezpieczeniem terenu szkolenia zajmą się służby porządkowe.

- Ze względów bezpieczeństwa nie należy ani fotografować szkolenia ani rejestrować jego przebiegu za pomocą jakichkolwiek urządzeń nagrywających – czytamy na stronie gminy Korzenna. ([email protected], fot. WOT/UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu