Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
18/10/2012 - 06:23

WSB chce sprzedać miastu biurowiec przy ul. Zielonej 27

Wyższa Szkoła Biznesu - NLU chce sprzedać lub wynająć budynek przy ulicy Zielonej. Władze uczelni podkreślają, że najchętniej widziałyby jako nowego właściciela lub najemcę Urząd Miasta w Nowym Sączu. Ten jednak kupnem nieruchomości zainteresowany nie jest.
- Chcemy skomercjalizować część budynków należących do uczelni. Ofertę zakupu, wynajmu całości lub części powierzchni, złożyliśmy Urzędowi Miasta, Urzędowi Skarbowemu i innym instytucjom –mówi Robert Gmaj, kanclerz Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. – Podyktowane jest to tym, że wkrótce zostanie uruchomione Miasteczko Multimedialne i budynek administracyjny przy ulicy Zielonej, nie będzie przez nas w pełni wykorzystany. Współpraca z miastem byłaby dla nas bardzo korzystna.

Dyrektor Wydziału Geodezji i Mienia Urzędu Miasta Nowego Sącza przyznaje, że pierwsza taka oferta została przez WSB-NLU złożona miastu kilka lat temu.

- Sprawdzaliśmy ją etapowo – mówi Krzysztof Kurzeja. – Po pierwsze, czy budynek wymaga remontu i przeróbek. Po drugie jak wygląda jego dostępność komunikacyjna. Oceniliśmy, że obiekt wymagałby znacznego nakładu pracy i finansów. Musielibyśmy wymienić stolarkę okienną, przebudować windy, rozdzielić sieć ciepłowniczą, która jest wspólna dla wszystkich budynków tworzących uczelniany kampus.

Krzysztof Kurzeja zaznacza, że oferta przedstawiona kilka lat temu przez WSB, nie spełniała wymagań miasta. O nowej propozycji jeszcze nie słyszał.

Z naszych informacji wynika, że uczelnia wyceniła budynek na ok 7 mln zł. Nie udało nam się jednak potwierdzić tych informacji ani u kanclerza WSB-NLU, ani w ratuszu.

(ALF, MC)

Fot. JECDziękujemy za przesłanie błędu