Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
22/09/2013 - 14:30

Wspólne działania władz i policji przeciw zagrożeniom w sieci

Cyberbulling, grooming, stalking, seksting to tylko część zagrożeń jakie czyhają na użytkowników w sieci. Władze województwa oraz policja postanowiły podjąć wspólne działania w zakresie profilaktyki niebezpiecznych zachowań w Internecie.
Każdy internauta jest narażony na różnego rodzaju niebezpieczne zachowania w sieci. Z roku na rok liczba pokrzywdzonych osób wzrasta. Również lista zagrożeń w sieci jest coraz dłuższa. Do najczęstszych zagrożeń można zaliczyć między innymi cyberbulling, grooming, stalking, seksting.
Policja i Urząd Marszałkowski podjęły wspólne działania w zakresie profilaktyki niebezpiecznych zachowań w internecie. Wicemarszałek Wojciech Kozak i zastępca komendanta wojewódzkiego Policji Jacek Fabisiak podpisali deklarację o współpracy w ramach projektu edukacyjnego „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie”
- Spotykamy się właśnie po to, aby współpracować i realizować takie wspaniałe edukacyjne pomysły - powiedział wicemarszałek Wojciech Kozak.
Urząd Marszałkowski przekazał na realizację tego projektu 70 tys. zł,
-W projekt już teraz jest zaangażowanych 100 policjantów, zna go 2 tys. nauczycieli oraz 8 tys. rodzicow, a docelowo ma trafić do 60 tys. dzieci w klasach 4-6 - mówił Jacek Fabisiak, zastępca komendanta wojewódzkiego.
W związku z rozwojem sieci u dzieci coraz częściej występuje uzależnienie od internetu. Młodzież bardzo często wykorzystuje nowe rozwiązania technologiczne w sposób niekontrolowany. Coraz częściej można się spotkać z opinią, że cyberzagrożenia powoli zaczynają wypierać inne czyny karalne z polskich szkół. W województwie małopolskim jest 1455 szkół podstawowych, w których w ramach projektu planowane są spotkania edukacyjne dla dzieci, rodziców i nauczycieli z zakresu przeciwdziałania „cyberuzależnieniom”.

(MG)
Źródło: UMWM
Fot. sxc.hu, UMWM
 






Dziękujemy za przesłanie błędu