Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
21/05/2024 - 15:55

Wśród pracowników zapanowała nowa moda. Robią to teraz coraz częściej [WIDEO]

Bardzo interesujące tematy zostały poruszone podczas panelu “Zdrowie, a biznes - jak dbając o pracowników wpływamy na rozwój?” na XI Seminarium o Zdrowiu Sądeczan. Uczestniczyła w nim również Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska - dyrektor Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. W rozmowie z “Sądeczaninem” mówiła chociażby o nowej rowerowej modzie.

W jaki sposób Narodowy Fundusz Zdrowia dba o zdrowie swoich pracowników?
- Przede wszystkim finansujemy wszystkie świadczenia udzielone pacjentom w danym okresie. W tym są również świadczenia profilaktyczne. Rok ubiegły sfinansowaliśmy na poziomie 33 milionów złotych. 

Podczas paneli pojawił się temat, że wielu pracowników coraz częściej wybiera rowery, jako środek transportu do pracy. Czy u państwa jest to również zauważalne?
- Rzeczywiście na przestrzeni lat się to zmienia. Wspólnie z miastem Kraków bierzemy udział akcji “Rowerem do pracy”. Wiele osób korzysta z tej formy, zwłaszcza, że w Krakowie są często korki. Wybierają zatem spacer lub właśnie rower. 

Cała rozmowa znajduje się w materiale filmowym. (rozmawiał: Mateusz Pogwizd, wideo: GN, fot.: cottonbro studio/ Pexels - ikona)Dziękujemy za przesłanie błędu