Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
16/03/2023 - 11:15

Wszechpolacy zachęcali do patriotyzmu. Kolejna odsłona akcji „Kocham Polskę” [ZDJĘCIA]

Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej co roku, w okresie walentynkowym, prowadzą akcję „Kocham Polskę”. Nie inaczej było i tym razem. Specjalnie przygotowane na tę okazję plakaty rozdawali również w naszym regionie. Pojawili się m.in. w Piwnicznej.

Akcja Młodzieży Wszechpolskiej w Piwnicznej-Zdrój

Piwniczna-Zdrój to miejscowość, którą odwiedza wielu turystów i kuracjuszy. Nie brakuje tutaj różnego rodzaju atrakcji przyciągających kolejne osoby. To właśnie tam odbyła się niedawno akcja Młodzieży Wszechpolskiej.

Działacze organizacji pojawili się na rynku w Piwnicznej, gdzie rozdawali plakaty zachęcające do patriotyzmu. Przedstawiały obraz namalowany przez osobę z ich środowiska. Jak wyjaśniają, akcja „Kocham Polskę” jest przez nich organizowana corocznie w okolicach walentynek. Chcą w ten sposób przypomnieć o miłości do Ojczyzny.

W tym roku motywem przewodnim była kultura ludowa. Młodzież Wszechpolska apelowała o kultywowanie lokalnych tradycji, które według nich, w obecnej epoce globalizacją, są nieocenioną strażnicą polskości. Do ludowości nawiązuje również plakat, przedstawiający parę stojącą obok wiejskiej kapliczki.

Działalność Młodzieży Wszechpolskiej

Młodzież Wszechpolska, to organizacja o charakterze nacjonalistycznym, reaktywowana w III RP. Wcześniej, jako Związek Akademicki Młodzież Wszechpolska, funkcjonowała również w dwudziestoleciu międzywojennym. Jej członkowie kierują się w swoich przekonaniach m.in. narodowym solidaryzmem i uniosceptycyzmem. ([email protected], fot.: Młodzież Wszechpolska)

Akcja Młodzieży Wszechpolskiej w Piwnicznej
Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej co roku, w okresie walentynkowym, prowadzą akcję „Kocham Polskę”. Pojawili się m.in. w Piwnicznej.


Dziękujemy za przesłanie błędu