Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
24/06/2023 - 08:25

Wybieramy najlepszego parlamentarzystę Sądecczyzny. Zagłosuj na swojego faworyta

Niektórzy czekają na okres wyborczy z utęsknieniem, inni go nienawidzą. Tego, że zbliża się wielkimi krokami nikt jednak nie zatrzyma. Pora więc na podsumowania. Który parlamentarzysta Sądecczyzny cieszy się największym zaufaniem mieszkańców? Zachęcamy do głosowania w naszej sondzie.

Wybory parlamentarne 2023

Choć nie znamy jeszcze oficjalnego terminu wyborów parlamentarnych, to wyścig o głosy już trwa. Różnego rodzaju wieców, marszów czy spotkań nie brakuje. Politycy jeżdżą po całej Polsce, starając się przekonać rodaków do swojego programu.

Emocje sięgną zenitu w jedną z niedziel października lub na początku listopada. Obywatele ponownie wybiorą się zatem do lokali i postawią krzyżyk przy swoim kandydacie. Wcześniej, podczas kampanii, możemy się spodziewać licznych obietnic.

Najlepszy parlamentarzysta Sądecczyzny

Obecnie w sejmie zasiada 10 posłów wybranych z naszego okręgu wyborczego: Arkadiusz Mularczyk, Barbara Bartuś, Edward Siarka, Elżbieta Zielińska (zastąpiła wybranego do Rady Polityki Pieniężnej Wiesława Janczyka), Anna Paluch, Andrzej Gut-Mostowy, Jan Duda, Patryk Wicher (wszyscy z Prawa i Sprawiedliwości), Urszula Nowogórska (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Jagna Marczułajtis-Walczak (Koalicja Obywatelska). Senatorami są natomiast Wiktor Durlak i Jan Hamerski.

Kadencja jest już niemal na finiszu więc najwyższe czas na ocenę ich dokonań. Który z naszych parlamentarzystów zrobił najwięcej dla regionu? Kogo mieszkańcy Sądecczyzny cenią najbardziej? Zachęcamy do udziału w sondzie.

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku w głosowaniu zwyciężyła Urszula Nowogórska. Więcej TUTAJ. Jak będzie tym razem? Wkrótce się przekonamy.

Aby zagłosować przejdź na następną stronęDziękujemy za przesłanie błędu