Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
14/05/2020 - 11:05

Wybierasz się na weekend do Gródka? Uważaj na korki i utrudnienia na drodze

W poprzedni weekend wielu turystów odwiedziło malowniczy Gródek nad Dunajcem. Trudno się dziwić – pogoda była naprawdę piękna. Od soboty zapowiedzi pogodowe są optymistyczne, a sytuacja może być podobna. Na drodze są jednak spore utrudnienia. Jak dojechać, aby uniknąć niepotrzebnego zdenerwowania i stania w korkach?

Trwają prace przy rozbudowie drogi wojewódzkiej DW 975 na odcinku: Bartkowa Posadowa – Gródek nad Dunajcem. Inwestycja drogowa realizowana jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Mamy jednak dla turystów dobrą wiadomość. Od dnia 14 maja zostanie usunięta sygnalizacja świetlna z odcinka wzdłuż promenady w Gródku nad Dunajcem. Z tego względu dojazd do centrum Gródka nad Dunajcem ze strony Nowego Sącza będzie odbywał się bez utrudnień.

Czytaj też: Gródek nad Dunajcem: napięcie rośnie, jednak z przemocą domową w czasie epidemii można sobie poradzić

Od centrum (na wysokości Urzędu Gminy i wjazdu na plażę) w kierunku Rożnowa i Zakliczyna trwają natomiast intensywne prace, przy których konieczna jest sygnalizacja świetlna. Co kilkaset metrów ruch regulowany jest przez pięć par świateł.

– Zalecamy, aby wszyscy odwiedzający turystycznie Gródek nad Dunajcem korzystali z dojazdu od strony Nowego Sącza. Jednocześnie prosimy o unikanie dojazdu z kierunków Rożnów i Zakliczyn – informuje Edyta Brongiel, zastępca wójta gminy. - Liczna sygnalizacja świetlna i pojazdy budowlane sprawiają, że na trasie tworzą się zatory całkowicie blokujące przejazd.

Ze szczegółami zalecanego dojazdu oraz lokalizacją utrudnień można zapoznać się, korzystając z mapki powyżej.

[email protected], fot. UG Gródek nad DunajcemDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)