Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
20/09/2022 - 12:05

Wydadzą wielkie pieniądze, żeby odnowić to boisko. Zniknie asfaltowa nawierzchnia

Asfaltowe boisko w Bukowcu (gmina Korzenna), znajdujące się przy budynku dawnej szkoły, już niedługo zmieni się nie do poznania.

Zobacz również: Skandal! Urządzili sobie dzikie wysypisko przy stadionie. Kto to posprząta?

Gruntowna modernizacja obiektu, którą zaplanowała gmina Korzenna, ma objąć wymianę podbudowy i położenie nowej nawierzchni poliuretanowej. Taką nawierzchnię można zobaczyć na większości obiektów sportowych w naszym regionie.

Jak tłumaczy gmina, główną zaletą nawierzchni jest sprężystość i elastyczność. Tym samym młodzi sportowcy będą mogli się czuć bezpieczniej niż na asfaltowym boisku. Nawierzchnia poliuretanowa jest także odporna na ścieranie. Na boisku pojawią się linie wyznaczające pole gry.

Ale to nie jedyne zmiany, jakie czekają boisko w Bukowcu. Istotnym elementem jest także ogrodzenie, które będzie pełnić równocześnie funkcję piłkochwytów. Boisko ma zostać wyposażone w urządzenia sportowe potrzebne, żeby zagrać w uwielbiane przez młodych sportowców gry drużynowe.

Pracownicy gminy Korzenna zaznaczają jednak, że boisko w Bukowcu będzie ogólnodostępne i będą mogli korzystać z niego wszyscy zainteresowani.

To może Cię zainteresować: Od teraz do swoich domów będą dojeżdżać betonową drogą. Ile wydała na to gmina?

Ta modernizacja ma kosztować samorząd 410 tysięcy złotych. Gmina Korzenna pozyskała dofinansowanie na ten cel w wysokości 150 tysięcy złotych z programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa”.

Jak długo mieszkańcy będą czekać na tę inwestycję? Przetarg na wykonanie prac został już ogłoszony, wyłoniono także wykonawcę. Od dnia podpisania umowy firma będzie miała trzy miesiące na zakończenie prac. Przedstawiciele gminy Korzenna liczą więc, że boisko w Bukowcu będzie gotowe jeszcze w tym roku. ([email protected], fot. Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu