Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
28/11/2017 - 16:05

„Wykurzeni” spod "Europy" okupują teraz parking przy cmentarzu?

Ci, którzy nie mogą parkować pod centrum handlowym Europa, okupują teraz parking przy cmentarzu przy ul. Śniadeckich. Tak twierdzi nasza Czytelniczka pani Renta K. (nazwisko do wiadomości redakcji). Kierownik cmentarza mówi z kolei, że takie wnioski to zdecydowana przesada. Jak jest naprawdę?


- Jak zablokowano wjazd na parking pod Europą, to teraz wszyscy, których stamtąd wykurzono stają na parkingu pod cmentarzem przy ulicy Śniadeckich. Miejsca są niemal całkowicie zablokowane już od godziny ósmej czy dziewiątej do późnego popołudnia. Tak jest codziennie. To jest jakaś masakra, bo cały plac parkingowy jest już całkowicie rozjeźdżony  – alarmuje pani Renata z Nowego Sącza, która już rozmawiała w tej sprawie z kierowniczką obsługi nekropolii.

Zobacz też: Sas upomina się o parking przy cmentarzu: "Wstyd jak wygląda!"

- Kierownik mi mówi, że to przez pogrzeby, że jest ich tak dużo i są takie wielkie. Ja w to nie wierzę. Nie wierzę, że od ósmej rano są pogrzeby. Na cmentarzu, na grobie rodziców jestem dwa razy w tygodniu i widzę przecież, co się dzieje. Prosiłam kierowniczkę, by ustawiła przy parkingu chociaż jakąś tablice informacyjną, że ten parking jest zarezerwowany dla odwiedzających cmentarz. Tych miejsc jest i tak naprawdę mało, ale kierownik mówi, że nie może tego zrobić, bo ten plac należy do Urzędu Miasta – komentuje kobieta.

Nasza Czytelniczka podkreśla jednocześnie, że dla tych, co jedynie odwiedzają groby, taka sytuacja jest jeszcze do obejścia – zawsze mogą przyjść na piechotę albo przyjechać autobusem.

Jednak zmuszanie kogoś, kto właśnie stracił bliska osobę, do jeżdżenia w kółko przed pogrzebem w poszukiwaniu miejsca do parkowania jest po prostu nieludzkie.

Anna Liszka, kierownik cmentarza komunalnego przy Śniadeckich doskonale kojarzy skarżącą się Czytelniczkę i zapewnia, że kobieta przesadza. – Nie można po zobaczeniu jednego czy dwóch aut z rejestracją KGR czy inną spoza Nowego Sącza wysnuwać takich wniosków. Są tu obce rejestracje, bo i rodziny zmarłych pochodzą z najróżniejszych zakątków regionu i całej Polski. Ale na pewno nie są to osoby, o których mówi Czytelniczka.Co na to administracja cmentarza?Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)