Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
04/11/2018 - 20:00

Wyniki wyborów w gminie Grybów. Kto został wójtem? Krok czy Migacz

Mieszkańcy gminy Grybów drugą turę wyborów mają już za sobą. W wyścigu o urząd wójta zmierzyli się obecny wójt 67-letni Piotr Krok (KWW Porozumienie Samorządowe Gminy Grybów), doświadczony samorządowiec i 35-letni Jacek Migacz (KWW Gmina Grybów), radny gminy, który drugą kadencję jest sołtysem Gródka, niewielkiej miejscowości w gminie.

- Mam informacje, że mój konkurent wygrywa - powiedział nam po godzinie 22 wójt Piotr Krok. - Jeśli to się potwierdzi, zostawiam gminę w świetnej kondycji. Rozwija się tak, że pozostaje mi tylko życzyć mojemu następcy utrzymania tego tempa. Wójt Krok spokojnie podchodzi do wyników głosowania. - Najważniejsza jest wola mieszkańców. Jeśli chcą zmiany, ona musi zajść, a najważniejsze, by byli zadowoleni - dodaje. Pytany o plany zawodowe na przyszłość mówi, że na razie jeszcze o tym nie myślał. Do rady gminy Piotr Krok nie kandydował.


Który z nich obejmie w gminie ster rządów. Przekonamy się już niebawem. Trwa liczenie głosów.

Przypomnijmy, że o fotel wójta  w tej gminie  ubiegało się czterech kandydatów: Piotr Krok, Krzysztof Michalik, Jacek Migacz i Piotr Wojtas.

67-letni Piotr Krok z KWW Porozumienie Samorządowe Gminy Grybów otrzymał 4937 głosów (43,57 proc.), 61-letni Krzysztof Michalik zdobył tylko 738 głosy, co dało mu 6,51 proc. 35-letni Jacek Migacz uzyskał 3730 głosów, co dało mu 32,92 proc. głosów. Czwarty kandydat, czyli 44-letni Piotr Wojtas uzyskał 1926 głosów, czyli 17 proc.

Do drugiej tury wyborczej przeszło dwóch kandydatów, którzy uzyskali najwiekszą liczbę głosów: dotychczasowy wójt Piotr Krok, który rządzi gminą nieprzerwanie od 20 lat oraz Jacek Migacz, prowadzący własną działalność gospodarczą, radny gminy i sołtys Gródka, gdzie mieszka.

Kto wygrał? Według pierwszych danych, przewagę nad konkurentem notuje...

[email protected], Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)