Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
28/03/2017 - 06:40

Wypadek na DK-75 w Dąbrowie. Zderzyły się dwie „osobówki”. Jedno auto dachowało

W rejonie kamieniołomu w Dąbrowie na drodze krajowej nr 75 zderzyły się wczoraj, późnym wieczorem samochody marki BMW i Seat. Karetki pogotowia ratunkowego zabrały do szpitala dwie osoby.

Służby ratownicze zostały poderwane do działań na „krajówce” kilka minut po godz. 22.00. Droga po zaistnieniu wypadku została całkowicie zablokowana.

W Dąbrowie zderzyły się dwie „osobówki” – BMW i Seat Leon. Jedno z aut dachowało. 

- Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący samochodem marki BMW uderzył w tył poprzedzającego go samochodu marki Seat, który w wyniku zderzenia zjechał z drogi, uderzył w nasyp, a następnie dachował w poprzek drogi – powiedziała portalowi Sądeczanin.info mł. asp. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy dwójce poszkodowanych – kierowcy i pasażerowi seata, którzy następnie zostali przewiezieni do sądeckiego szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Przyczyny tego zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów. 

Kilkanaście dni temu po dwóch tragicznych wypadkach, jakie wydarzyły się w tym roku właśnie na tym odcinku „krajówki” między Dąbrową, a Kurowem, zarządca drogi, w porozumieniu z policją zmienił oznakowanie. Ustawiono tam trzy znaki – ostrzegawczy, wypadki i zakaz wyprzedzania. Ograniczono także prędkość pojazdów do 70 km/h

O tych zmianach pisaliśmy: Nowy Sącz: DK-75.Zobacz, gdzie najwięcej wypadków.

(MACH), Fot. PSP w Nowym Sączu.

Wypadek na DK - 75 w Dąbrowie


Dziękujemy za przesłanie błędu