Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
23/08/2018 - 14:55

Wypadek na torach w Szaflarach. 18-latka zginęła podczas egzaminu na prawo jazdy

Zdawała egzamin na prawo jazdy. Gdy przejeżdżała przez przejazd kolejowy, nagle zgasł silnik auta. Po chwili nadjechał pociąg. Niestety, 18-letnia kobieta nie zdążyła uciec z samochodu, z którego wysiadł egzaminator. Kobieta zmarła w szpitalu. Na miejscu są szefowie ośrodka egzaminowania kierowców z Nowego Sącza.

Dramat rozegrał się około godziny 11.20 w miejscowości Zaskale między Nowym Targiem a Szaflarami. Samochód osobowy, w którym odbywał się egzamin na prawo jazdy, zderzył się z pociągiem. Kobieta, która zdawała egzamin, nie zdążyła uciec z auta. W ciężkim stanie została zabrana do szpitala, gdzie niestety zmarła. Miała zaledwie 18 lat.

Zobacz też: Wideo z wypadku w Szaflarach. Kamera przemysłowa zarejestrowała to, co działo się na przejeździe

Jak udało nam się dowiedzieć, gdy samochód wjechał na przejazd kolejowy, nagle zgasł silnik. 62-letni egzaminator zdążył wysiąść. Niestety rozpędzony pociąg uderzył w suzuki, w którym wciąż siedziała się 18-latka. Kobieta była zakleszczona w pojeździe. Strażacy musieli rozcinać auto, aby ją wydostać. Niestety kobieta zmarła w szpitalu. Jej stan był tak poważny, że nie udało się jej uratować. Egzaminatorowi, jak również maszyniście i około 60-ciu pasażerom nic się nie stało.


Jak udało nam się dowiedzieć, egzaminator który przeprowadzał egzamin pochodzi z Gorlic. Na miejsce wypadku jedzie Waldemar Olszyński - dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Wiesław Kądziołka - zastępca dyrektora. Na miejscu  pracują jeszcze służby ratunkowe.

Nowotarska policja prowadzi na miejscu oględziny z udziałem prokuratora, biegłego oraz komisji badania wypadków kolejowych. Okoliczności,  przyczyny, w szczególności kto ponosi winę za spowodowanie wypadku ustali śledztwo Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Śledczy zabezpieczyli ślady i materiał dowodowy w postaci nagrania wideo z pociągu oraz zapis dźwięku i wideo z samochodu egzaminacyjnego.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. KWP KrakówDziękujemy za przesłanie błędu