Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
25/04/2015 - 15:09

Wypadek w Rupniowie. Śmigłowiec LPR transportował rannego 19-latka do szpitala

Dzisiaj (25 kwietnia) w Rupniowie (gmina Limanowa) doszło do groźnego wypadku drogowego. Pięć osób, w tym dwoje dzieci trafiło do szpitala. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował poszkodowanego 19-latka do krakowskiej kliniki.
Do zdarzenia doszło rano, po godz. 9 na drodze powiatowej relacji Limanowa – Bochnia. W Rupniowie zderzyły się Volkswagen Golf 3 i Skoda Octavia.

W działaniach ratowniczych brały udział pogotowie ratunkowe, straż pożarna (ratownicy OSP z Tymbarku, Łososiny Górnej i Rupniowa oraz strażacy PSP z Limanowej). Na miejscu wypadku pracowali również policjanci z grupy wypadkowej Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen 19 - latek, na zakręcie drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad autem, które zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się ze Skodą – poinformował nasz portal asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Karetki pogotowia ratunkowego przetransportowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci do szpitala w Limanowej.

Po rannego dziewiętnastoletniego kierowcę Volkswagena przyleciał wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna został zabrany do jednego ze szpitali w Krakowie.

- Wszystkie osoby, które trafiły do limanowskiego szpitala, po przeprowadzonych badaniach opuściły tę placówkę medyczną – dodaje rzecznik limanowskiej policji. – Natomiast 19-latek przebywa w krakowskiej klinice pod troskliwą opieką lekarzy.

Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają limanowscy policjanci.

(MACH)
Fot. PSP w Nowym Sączu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu