Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
05/01/2021 - 17:45

Wyprawki dla pierwszych nowosądeczan i Małopolan Anno Domini 2021

Rafałek i mała Anita są pierwszymi „noworoczkami” – mieszkańcami Nowego Sącza Anno Domini 2021. Z wyprawkami dla maluchów pospieszył prezydent miasta Ludomir Handzel. Noworoczki z Małopolski i ich rodziców nagrodził też marszałek województwa, Witold Kozłowski.

Czytaj także: Pierwszy „noworoczek” z Sądecczyzny urodził się minutę po północy

Rafałek urodził się 1 stycznia o godz. 08.55 w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Szpitalu im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Przypomnijmy, że oddział, od kilku miesięcy mieści się w wybudowanym nowym pawilonie, który stanął nieopodal innych obiektów sądeckiego szpitala przy ul. Młyńskiej.

Rafałek po urodzeniu ważył 3750 g. Drugim nowosądeckim „noworoczkiem” jest mała Anita, która przyszła na świat 2 stycznia o godzinie 01:16 w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Medikor. Mała waży 2990 g.

Prezydent miasta Ludomir Handzel, podobnie zresztą, jak jego poprzednicy pospieszył do maluszków z dziecięcą wyprawką. Pogratulował rodzicom maluszków i życzył wszystkiego, co najlepsze w tym roku i w następnych latach.

Wyprawki dla małych Małopolan od samorządu województwa

Jak informuje samorząd województwa, pierwsi w nowym roku Małopolanie oraz jedna Małopolanka przyszli na świat dokładnie minutę po północy 1 stycznia 2021 r. W  Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym Medikor w Nowym Sączu urodziła się Helenka. Rodzicami są państwo Ilona i Karol, mieszkańcy Przyborowa.

W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu urodził się Kornel. Rodzicami są państwo Patrycja i Przemysław, mieszkańcy Białej Niżnej. W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie urodził się Jakub. Rodzicami są państwo Ewelina i Filip, mieszkańcy Tarnowa.

3 stycznia w Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym Ujastek w Krakowie urodziły się pierwsze w 2021 małopolskie bliźnięta. Izabela i Wiktoria, córki państwa Natalii i Kamila, mieszkańców Polanowic.

- Wyrażamy wielką radość z powodu narodzin naszych małych Małopolan, którzy przyszli na świat zaraz po północy. Mam nadzieję, że zdrowie wszystkim dopisuje. Szczerze się cieszymy, że dołączyli do nas nowi mieszkańcy - mówił marszałek województwa małopolskiego, Witold Kozłowski. - Chcieliśmy Państwu złożyć serdeczne życzenia i przekazać bony okolicznościowe w wysokości 5 tys. zł dla każdego z nowo narodzonych dzieci. Życzę wszystkim maluchom i ich rodzicom przede wszystkim dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu