Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
20/04/2019 - 12:00

Wyremontujmy dom pana Mariana. Razem na pewno nam się uda!

Dzięki Wam do tej pory udało się uzbierać na zrzutce ponad 5 tysięcy złotych. Niestety to wciąż za mało, aby pan Marian Zając z Lipnicy Wielkiej mógł wyremontować swój dom i mieszkać w godnych warunkach. Pieniądze o różnej wartości – od złotówki do nawet 500 zł wpłaciło 99 osób. Czy uda nam się uzbierać potrzebne 40 tys. zł? Jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami na pewno uda się osiągnąć zamierzony cel.

Pan Marian Zając ma 73 lata. Od dziecka mieszka w Lipnicy Wielkiej – malowniczej wiosce położonej w gminie Korzenna. Niestety w jego drewnianym domu położonym na skraju miejscowości, od kilkunastu lat czas się zatrzymał, nastała pustka i głucha cisza.

73-letni Pan Marian mieszka samotnie. Hoduje świnie i krowy. Choć nie ma już sił, aby pracować na gospodarstwie, to pole to całe jego życie i powód, dla którego codziennie wstaje rano. Mimo przepukliny i odcisków na stopach, stara się wykonywać wszystkie prace na roli najlepiej jak tylko umie.

Niewielka renta oraz dochody z gospodarstwa nie wystarczają na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Warunki, w jakich mieszka pan Marian są fatalne. Dom praktycznie się rozpada. Najgorzej jest przetrwać zimę, gdyż w ścianach są dziury, a w środku pleśń. Ciężko, wręcz niebezpiecznie jest też nagrzać pomieszczenia, gdyż po zapaleniu pieca pokój zadymia się. W budynku jest tylko zimna woda, która często zamarza i pan Marian musi iść po nią do rzeki. Po podłodze ciężko się chodzi, gdyż jest spękana i w niektórych miejscach się zapada. Drzwi odpadają, a okna kruszą się.

Zobacz też 73-letni Marian Zając chce godnie przeżyć starość. Pomóżmy mu spełnić marzenie

Chcemy przerwać ten stan rzeczy i pozwolić panu Marianowi godnie przeżyć starość, dlatego wspólnie z wolontariuszkami Szlachetnej Paczki, które poprosiły nas o pomoc, założyliśmy konto na zrzutce. Z zebranych pieniędzy zostanie wyremontowana część pomieszczeń w domu pana Mariana Zająca.

- Planujemy przystosować do użytku jeden pokój, kuchnię oraz stworzyć łazienkę, której pan Marian nigdy nie miał. Chcemy, aby w jego domu pierwszy raz z kranu popłynęła ciepła woda, a pan Marian wypoczął w ciepłym pokoju. W ramach remontu wykonane będą prace elektryczne, kominiarskie, ogólnobudowlane oraz wykończeniowe – wyjaśnia Gabriela Michalik, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Każdy, kto tylko zechce pomóc panu Marianowi, może to zrobić wpłacając dowolną sumę pieniędzy na specjalnie założone konto na zrzutce. Liczy się każdy grosz! Pamiętajcie, że dobro wraca.

RG [email protected], Fot Rafał Gajewski

73-letni Marian Zając chce godnie przeżyć starość. Pomóżmy mu spełnić marzenie
Życie nie rozpieszcza 73-letniego Mariana Zająca. Od kilkunastu lat mieszka samotnie w Lipnicy Wielkiej. Niestety z roku na rok stan jego zdrowia się pogarsza. Jakby tego było mało, jego rodzinny dom rozpada się. Pomóżmy mu godnie przeżyć starość. Niech na jego twarzy znów pojawi się uśmiech. Pokażmy mu, że może na nas liczyć!


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)