Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
11/12/2013 - 10:52

Wyróżnienie „Newsweeka” dla społecznika Tomasza Studniarza

Prezes Fundacji Małopolskie Serce został wyróżniony za swoją działalność społeczną przez kapitułę plebiscytu „Społecznik Roku 2013” tygodnika „Newsweek Polska”.
- Nie wiem, kto zgłosił moją kandydaturę, ale to bardzo miłe. To jest wyróżnienie dla całej Fundacji Małopolskie Serce za naszą działalność. Cieszymy się, że ktoś docenił to, co robimy. Kiedy się dowiedziałem poczułem prawdziwą radość w sercu i siłę do podejmowania kolejnych inicjatyw – mówi Tomasz Studniarz, prezes Fundacji Małopolskie Serce.

Studniarz przyznaje, że Fundacja boryka się z różnymi problemami, ale zawsze znajdują się ludzie, u których może liczyć na wsparcie.

- Problemy są różne, przede wszystkim finansowe. Ale udało nam się pozyskać sponsorów dla naszej działalności, wspiera nas także Miss Polski 2012 Kasia Krzeszowska. Cieszymy się, ze możemy pomagać dzieciom. Jestem zdeterminowany i dlatego, jeśli ktoś wyrzuca mnie drzwiami to wchodzę oknem. Myślę, że wyróżnienie w plebiscycie „Społecznik Roku 2013” doda nam skrzydeł – zaznacza prezes.

Konkurs Społecznik Roku „Newsweeka” jest kontynuacją idei podjętej przez Fundację POMOC SPOŁECZNA SOS w 1997 r. Zapoczątkował ją Jacek Kuroń w odpowiedzi na prośbę Wisławy Szymborskiej o pomoc w podzieleniu się ze społeczeństwem pieniędzmi z literackiej Nagrody Nobla.

 

O działalności Tomasza Studniarza czytaj m.in.: Tomasz Kowal, Peja i Gandi Ganda z wizytą u Bartka, Historia 9-letniej Julki porusza serca największych twardzieli, Krynica: Gratulacje od Burmistrza dla Małopolskiego Serca, Znany siłacz pomógł zebrać pieniądze na wózek dla Julki

 

(MC)

Fot. Archiwum Tomasza Studniarza Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)