Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 11 grudnia. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
08/06/2019 - 08:55

Wyszedł z Sącza. Teraz pnie się po szczeblach policyjnej kariery [ZDJĘCIA]

Sądeczanin inspektor Rafał Leśniak jest od wczoraj zastępcą komendanta wojewódzkiego policji ds. logistyki w Krakowie. Były sądecki policjant pnie się po szczeblach zawodowej kariery. Z Nowym Sączem pożegnał się cztery lata temu. Przypomnijmy, że wówczas był zastępcą komendanta miejskiego policji.

Nadzorował wtedy pracę pionu dochodzeniowo-śledczego. W 2014 roku awansował  na stanowisko komendanta powiatowego policji w Nowym Targu. Od grudnia 2016 roku kierował już Komendą Miejską Policji w Krakowie. Potem poszedł jeszcze wyżej.

Od kwietnia tego roku pełnił obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie.

Wczoraj sądeczanin insp. Rafał Leśniak odebrał z rąk szefa małopolskiej policji nadinsp. Krzysztofa Pobuty nominację na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego policji ds. logistyki. Szef małopolskiej policji złożył swojemu zastępcy najserdeczniejsze gratulacje.

Czytaj także:  Zmiany w sądeckiej policji. Komendant Leśniak szefem KPP w Nowym Targu

Insp. Rafał Leśniak jest absolwentem politologii na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w policji rozpoczął w 1990 roku. Wtedy pracował w posterunku w Chełmcu. Później w wydziale do walki z przestępczością zorganizowaną nowosądeckiej komendy oraz w sądeckim zespole Centralnego Biura Śledczego.

[email protected] fot. i źródło: KWP w Krakowie.

Inspektor Rafał Leśniak został zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie
Inspektor Rafał Leśniak został zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu