Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
17/04/2024 - 16:55

XI Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan”. Na to wydarzenie do Nowego Sącza przyjadą wybitni lekarze

Dużymi krokami zbliża się XI Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan”. W tym roku zapraszamy 20 maja do siedziby Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych (ul. Kościuszki 2) w Nowym Sączu. Mieszkańcy miasta i regionu już powinni sobie rezerwować w kalendarzu ten termin. Naprawdę warto będzie przyjść do siedziby sądeckiej uczelni. Będzie można posłuchać bardzo ciekawych wykładów z różnych dziedzin medycyny, ale także odwiedzić Miasteczko Zdrowia, gdzie można będzie wykonać badania profilaktyczne i przesiewowe.

Gośćmi specjalnymi seminarium są co roku wybitni specjaliści z różnych dziedzin medycyny, wysocy przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej.

Warto przyjść na seminarium. Jest to wydarzenie, które każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wiedzy o szeroko rozumianej profilaktyce medycznej, różnego rodzaju schorzeniach nigdy nie za wiele.

Podobnie, jak w latach poprzednich także i w tym roku od najlepszych lekarzy można będzie się dowiedzieć o najnowszych metodach zapobiegania chorobom, ich leczeniu i metodach rehabilitacji.

Podczas tegorocznego XI Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan” będziemy poruszali się w następującym obszarze tematycznym:

  • PROFILAKTYKA I PROMOCJA ZDROWIA
  • ZDROWIE PSYCHICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY
  • ZARZĄDZANIE PLACÓWKĄ MEDYCZNĄ

Każdy z tych zakresów tematycznych jest tak szeroki, że można byłoby o nich mówić wiele, wiele godzin. Podczas Seminarium można będzie posłuchać wielu ciekawych wykładów w tym zakresie.

Swój przyjazd do Nowego Sącza zapowiedzieli już:

  • Blanka Wiśniewska, zastępca dyrektora reprezentująca Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.
  • Jarosław Pinkas, lekarz, menedżer, specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej, medycyny rodzinnej i zdrowia publicznego. Członek Komitetu Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk, Konsultant Krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego
  • prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek, kardiolog, internista, konsultant medyczny, Prezes Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Będą oni jednymi z kilku prelegentów panelu: „Bo lepiej zapobiegać niż leczyć – Rola i znaczenie profilaktyki i promocji zdrowia”. Panel ten będzie otwierał tegoroczne Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan”. W tym panelu zapraszamy również na prezentację prof. dr hab. n. zdr. Brygidy Kwiatkowskiej, krajowego konsultanta w dziedzinie reumatologii.

Jest ona kierownikiem Kliniki Wczesnego Zapalenia Stawów i zastępcą dyrektora ds. klinicznych Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie

W tegoroczne seminarium wpisuje się także bardzo ciekawy i na czasie panel: „Wczoraj, dziś i jutro – Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Niezwykle ciekawie zapowiada się również ostatni z zaplanowanych paneli: „Jak efektywnie zarządzać placówką medyczną”. Wiadomo już, że wezmą w nim udział jako prelegentki:

  • Elżbieta Fryźlewicz -Chrapisińska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia
  • Lidia Zelek, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu
  • Lek. med. Anna Olech, kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „PRAXIS” w Nowym Sączu.

Warto przyjść do siedziby Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu (ul. Tadeusza Kościuszki 2) w Nowym Sączu, bo seminarium to nie tylko panele dyskusyjne. To także: Sądeckie Targi Zdrowia

Zapraszamy do Miasteczka Zdrowia (otwarcie o godz. 9.00), gdzie można będzie wykonać badania profilaktyczne i przesiewowe. Ale to także warsztaty zdrowia i pokazy ratownicze

Tegoroczne XI Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan” zamknie wielka Gala Plebiscytu na najlepszego lekarza/lekarkę (zgłoszenia - TUTAJ), pielęgniarkę/położną (zgłoszenia - TUTAJ) oraz przychodnię (zgłoszenia - TUTAJ). Rozpocznie się o godzinie 15:30. Regulamin dostępny jest TUTAJ. 

Udział w XI Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan” jest bezpłatny. Jego organizatorem jest Fundacja Sądecka.

([email protected], fot. JB), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu