Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
20/05/2024 - 11:45

XI Seminarium o Zdrowiu Sądeczan uroczyście otwarte. Trwają panele dyskusyjne

Oficjalnie rozpoczęło się XI Seminarium o Zdrowiu Sądeczan. W wydarzeniu udział bierze wielu gości specjalnych. Trwają już panele dyskusyjne. Na terenie Akademii Nauk Stosowanych dzieje się bardzo dużo!

Rozpoczęło się XI Seminarium o Zdrowiu Sądeczan. Goście zgromadzili się w budynku Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Kościuszki 2 w Nowym Sączu. W poniedziałek będzie się tutaj działo bardzo dużo. Panele, bezpłatne badania, a na koniec gala. Wydarzenie uroczyście otworzył dr. hab. Mariusz Cygnar - rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Pojawiło się wielu gości specjalnych m.in. Beata Szydło - była premier, obecnie europoseł, Andrzej Adamczyk - poseł, były minister infrastruktury, Patryk Wicher - poseł, Stanisław Pasoń - radny sejmiku województwa małopolskiego.

- Witam również wszystkich wybitnych specjalistów z różnych dziedzin, naszych pracowników i studentów - mówił rektor. - To seminarium jest świetnym doświadczenie dla nas wszystkich. Możemy zobaczyć, jak wygląda medycyna w tym nowym wydaniu, jak dużo zostało zrobione i co jeszcze możemy zrobić. Wszystkim życzę owocnego dnia - dodał dr hab. Mariusz Cygnar.

Agnieszka Szeliga - kierownik referatu ochrony zdrowia sądeckiego urzędu miasta mówiła o dużym zaangażowaniu miasta w ochronę zdrowia. Beata Szydło w rozmowie z wiceprezesem Fundacji Sądeckiej - Jerzym Bochyńskim stwierdziła natomiast, że opieka zdrowotna, to duże wyzwanie dla wszystkich państw.

- Wielkim doświadczeniem był covid. Z jednej strony wymagało to współpracy i szybkiego działania. Z drugiej pokazało słabe strony systemu na poziomie Unii Europejskiej. Po covidzie został stworzony program UE dla zdrowia. Przeznaczone jest ponad 5 mld euro. Jest też poczucie, że współpraca na poziomie unijnym jest większa. Spodziewam się, że w kolejnej kadencji te projekty będą przedłużone - tłumaczyła Beata Szydło.

- A w jaki sposób pani dba o zdrowie, bo jest pani w doskonałej formie - dopytywał Jerzy Bochyński. - Staram się, jak większość z nas, mieć odpowiednią dietę i ruch. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna - odpowiadała była premier.

Następnie rozpoczął się pierwszy panel dyskusyjny - “Zdrowie, a biznes - jak dbając o pracowników wpływamy na rozwój?” Wkrótce pełny zapis wideo z otwarcia wydarzenia. ([email protected], fot.: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu