Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
27/09/2022 - 13:55

Z asfaltowych przerzucili się na betonowe nawierzchnie. Mają być bardziej wytrzymałe

W gminie Korzenna zamiast na asfaltowe nawierzchnie, stawiają na betonowe drogi. Kolejną taką drogą może pochwalić się Wojnarowa.

Gmina Korzenna stawia na betonowe drogi. To już kolejny odcinek, gdzie zamiast asfaltowej nawierzchni wylano beton. Niedawno taki lifting przeszła droga w Lipnicy Wielkiej i Posadowej Mogilskiej.

Tuż po odebraniu środków z funduszu leśnego, samorząd zapowiedział, że i droga w Mogilnie prawdopodobnie zostanie wybetonowana. Czytaj więcej: Asfaltową drogę zmienią w betonową. Dostali na to blisko pół miliona złotych

Samorząd z Korzennej chwali się więc wykonanymi pracami – tym razem w Wojnarowej. Tam na gruntowej drodze, koło Olszaneckiego na Zabrzeż, położono betonową nawierzchnię na odcinku 218 metrów.

Wykonaniem tych prac zajęło się – jak i we wspomnianych wyżej przypadkach – Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna. Całość robót w Wojnarowej kosztowała 103 tysiące złotych. Gmina Korzenna pozyskała środki z Funduszu Wsparcia Ochrony Gruntów Rolnych.

Może i po betonowej nawierzchni nie jeździ się tak gładko i przyjemnie jak po świeżo wylanym asfalcie, ale betonowym drogom nie można odmówić wytrzymałości. To duża korzyść, zwłaszcza jeśli mówimy o traktach, z których często korzystają rolnicy. ([email protected], fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu