Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
20/03/2017 - 14:10

Z Krynicy przez Jaworzynę do Piwnicznej. Ekstremalna Droga Krzyżowa

Wyruszą z Nowego Sącza, z Grybowa, z Krynicy-Zdroju, a także z ponad trzystu innych miejsc w Polsce i na świecie. Kilkadziesiąt kilometrów trasy, na wzór Drogi Krzyżowej, przejdą nocą. Łatwo nie będzie, ale jak mówią uczestnicy Ekstremalnych Dróg Krzyżowych „nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie”.

W tym roku śmiałkowie wyruszą na kilkudziesięciokilometrowe trasy 7 kwietnia. Jedna z nich wiodła będzie z Krynicy-Zdroju przez Jaworzynę Krynicką, Halę Łabowską, Halę Pisaną, Kokuszkę do Piwnicznej – Zdroju. „31 km, zapadający się pod nogami śnieg, przewrócone drzewa na trasie” – opisują zmagania organizatorzy z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Ta droga przeznaczona jest tylko dla osób dorosłych. Rozpocznie ją msza święta w piątek 7 kwietnia o godz. 19.30 w kościele MBNP w Krynicy Zdroju. Więcej informacji i zapisy (do 1 kwietnia) na stronie internetowej edk.org.pl, Facebooku i tablicy ogłoszeń.

Spotkanie informacyjne dla uczestników EDK odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godz. 18. w parafii MBNP w Krynicy Zdroju. 

***

Z Nowego Sącza, podobnie jak w latach poprzednich, droga EDK będzie wiodła z kościoła pw. św. Kazimierza do kaplicy na Kozieńcu (trzy trasy), a także z kościoła kolejowego na wzgórze św. Krzyża w Mszalnicy. 

Nowy Sącz: Ekstremalne spotkanie z Jezusem i Jego krzyżem.

31 marca w trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej będą mogli, po raz pierwszy, wyruszyć mieszkańcy okolic Grybowa. Droga, której patronuje bp Józef Gucwa, przebiegać będzie przez Siołkową, Ptaszkową i Kąclową.

W Grybowie też pójdą za krzyżem

(KB)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)