Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lutego. Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda
06/12/2022 - 18:20

Za ile Piwniczna-Zdrój sprzedaje węgiel od rządu?

Do Piwnicznej-Zdroju dotarły pierwsze transporty węgla w ramach prowadzonej przez gminę sprzedaży preferencyjnej. Chodzi tu oczywiście o węgiel, który samorząd kupuje od spółki Polskiej Grupy Górniczej po cenie gwarantowanej przez rząd, czyli za 1 500 zł brutto.

Osoby, które złożyły wniosek w Urzędzie Miejskim w Piwnicznej-Zdroju na preferencyjny zakup paliwa stałego będą informowane telefonicznie o konieczności zgłoszenia się do urzędu, dokonania płatności oraz terminie odbioru węgla. Wnioski są rozpatrywane zgodnie z kolejnością wpływu.

Zobacz też: Ten "skandal" ma swoje wyjaśnienie. Dlaczego rozebrali zabytkowy dworzec w Piwnicznej-Zdroju?

- Koszt jednej tony węgla, bez względu na jego rodzaj, w ramach preferencyjnego zakupu paliwa stałego w Gminie Piwniczna-Zdrój wynosi 1960 zł brutto. W cenę nie jest wliczony transport z punktu składowania do odbiorcy - brzmi fragment stosownego komunikatu a my zaznaczmy dla porównania, że w gminach Stary Sącz i Chełmiec, cena węgla, po doliczeniu kosztów obsługi systemu po stronie samorządu, to 1 950 zł brutto. W każdym samorządzie Sądecczyzny też mieszkańcy muszą osobno zapłacić za transport.

- Do końca grudnia mamy przyjąć 405 tom węgla, ale czynimy starania, by zwiększyć tą ilość - informuje burmistrz Dariusz Chorużyk. - Opłaty za węgiel przyjmowane są gotówką w kasie Urzędu Miejskiego w Piwnicznej-Zdroju i przelewem bankowym – dodaje.

Punkt odbioru węgla znajduje się pod adresem Krakowska 28, Piwniczna-Zdrój Przedsiębiorstwo obrotu węglem i pelletem Węglo-Pelet. A my przypomnijmy na zakończenie, że w cenie rządowej zainteresowani mogą kupić 1,5 tony do końca grudnia tego roku i kolejne 1,5 tony do 30 kwietnia 2023 roku. ([email protected] Fot.: ilustracyjne UMiG Piwniczna-Zdrój)Dziękujemy za przesłanie błędu