Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
17/03/2022 - 09:30

Za jazdę po pijaku radny stracił mandat. Kto go zastąpi?

Znamy już finał wyjątkowo bulwersującej sprawy z terenu gminy Chełmiec. Radny Eugeniusz Rosiek stracił mandat, bo jest prawomocny wyrok w sprawie jego jazdy po alkoholu. Co się zmieni radzie? Będzie nie tylko nowy radny.

Za jazdę po pijaku radny stracił mandat. Kto zastąpi Rośka w Chełmcu?

O tym, że radny Eugeniusz Rosiek został przyłapany na tym, że prowadził auto mając około 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu pisaliśmy szczegółowo w publikacji Radny jechał autem po pijaku. Miał 2 promile, uderzył w butle z gazem

Radny na tyle stracił kontrolę na pojazdem, że wjechał w butle z gazem stojące przy sklepie w jego rodzinnej Librantowej. Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali policję.

Teraz – na wniosek samego radnego - sąd wydał wyrok bez przeprowadzenia rozprawy. Wymiar kary? 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 4 lata i 6 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Rosiek musi też pokryć koszty sądowe. Wyrok jest prawomocny – radny się nie odwoływał.

Zobacz też: Chełmiec daje uchodźcom darmowe autobusy. Gdzie dojadą?

Orzeczenie zostało podane do publicznej wiadomości a komisarz wyborczy ogłosił już, że mandat Rośka wygasł i jego miejsce w radzie zajmie – zgodnie z ordynacją wyborczą – Krzysztof Sowiński, który tak, jak Rosiek kandydował z listy PiS i w trakcie wyborów otrzymał - w Okręgu nr 1 - 160 głosów.

W ślad za zmianą w składzie gminy Chełmiec szykują się też zmiany w składzie kilku komisji stałych rady. Rosiek zasiadał w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Komisji Oświaty, Komisji Rolnictwa, I Komisji Ds. Strategii. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu