Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
19/10/2021 - 13:30

Za parkowanie pod Panoramą kasują również w soboty! Dlaczego?

Stali bywalcy tej okolicy może i o tym wiedzą, ale dla części sądeczan to nadal spore i niezbyt miłe zaskoczenie – za parking pod Panoramą w Nowym Sączu trzeba płacić również w soboty. Dlaczego?

Co dla jednych jest oczywiste, dla innych może być prawdziwym zaskoczeniem. Dowodzi tego sygnał, który odebraliśmy od naszego Czytelnika w sprawie funkcjonowania parkingu pod Panoramą.

- Bardzo rzadko bywam w weekendy w centrum, ale ostatnio tak się złożyło, że musiałem tu przyjechać służbowo na kilka godzin. Najdogodniej było mi zaparkować pod Panoramą. I tak zrobiłem. Postawiłem auto i ruszyłem na spotkanie. A tu raptem podchodzi do mnie parkingowy i pyta czemu nie wziąłem bileciku, nie opłaciłem postoju. Ja do niego, że przecież w soboty parkingi są za darmo a on mi tłumaczy, że pod Panoramą jest inaczej. Zupełnie nie rozumiem takiej decyzji, bo czym ten parking różni się od innych? – dociekał mężczyzna prosząc byśmy o pobieraniu opłat w soboty napisali „wielkimi literami”, bo nie każdy kierowca będzie miał szczęście trafić na parkingowego, który go pouczy i tym samym ustrzeże przez płaceniem kary.

Zobacz też: Zakaz! Koniec z parkowaniem przed zamkiem w Nowym Sączu

Przeszliśmy się na Romanowskiego z aparatem fotograficznym, by przekonać się naocznie, na jakich zasadach działa tutejszy parking. I rzeczywiście – w regulaminie stoi jak byk – w soboty opłaty są pobierane w godzinach od 7 do 15 a w tygodniu aż do godziny 20. To też ważna informacja, bo w pozostałej części strefy płatnego parkowania bileciki są obowiązkowe tylko do godziny 16. Pod Panoramą obowiązuje też inna stawka, bo niezależnie od pory i czas postoju godzina kosztuje tu 3 zł.

Dlaczego tak jest? Po wyjaśnienia zadzwoniliśmy do prezesa MPK Jerzego Leszczyńskiego, bo ta spółka obsługuje z ramienia miasta Strefę Płatnego Parkowania w Nowym Sączu. A ten z miejsca zastrzegł, że parking pod Panoramą wcale do owej strefy nie należy. – Podobnie jak place parkingowe przy Długosza, Matejki i Grybowskiej – zaznaczył nasz rozmówca.

I dlatego zgodnie z decyzją administratora, czyli MPK, wszystkie te place funkcjonują na odrębnych, zupełnie innych zasadach. We wszystkich czterech lokalizacjach parkowanie w soboty jest płatne do godziny 15. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że i tutaj – jak w strefie - posiadacze kart nowosądeczanina przez 90 minut mogą parkować auta za darmo. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu