Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
16/12/2022 - 14:00

Zabawa sylwestrowo-noworoczna w Nowym Sączu z pokazem fajerwerków czy nie?

Wzorem ubiegłych lat w Nowym Sączu w sylwestrowo-noworoczną noc nowosądeczanie i przyjezdni goście będą bawili się również na płycie rynku. W tym roku, jak już pisaliśmy nie będzie megagwiazdy. Ale też, podobnie jak w latach poprzednich na miejskim Sylwestrze nie będzie widowiskowego pokazu fajerwerków.

Tak zadecydował prezydent Ludomir Handzel.

Z pewnością część nowosądeczan będzie nieco zawiedzionych tym, że w sylwestrowo-noworoczną noc nie będą mogli oglądać widowiskowego pokazu fajerwerków. W scenerii sądeckiej starówki taki pokaz zawsze wygląda bardzo pięknie. Od kilku lat one się jednak nie odbywają.

Gospodarz miasta trzyma się tej zasady, odkąd został prezydentem Nowego Sącza. Także w tym roku prezydent powiedział zabawa sylwestrowo-noworoczna na płycie rynku – TAK, ale bez pokazu fajerwerków.

Ludomir Handzel trzyma się konsekwentnie zasady, że miasto nie będzie używało fajerwerków w trosce o nasze czworonogi. I zachęca do tego mieszkańców.

- Wiele zwierząt nie znosi huku odpalanych petard i innych fajerwerków. Dla naszych czworonogów to ogromny stres, ogromna trauma.  By im jej oszczędzić proszę o to, by brać to pod uwagę.

Gospodarz miasta mówi, że takie ograniczenie dotyczy sylwestra miejskiego.

i.mich[email protected], fot. Adrian Maraś, JB – arch. Sądeczanina.Dziękujemy za przesłanie błędu