Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
05/12/2013 - 10:02

Zaczynamy sezon narciarski. Od soboty można szusować

Na stacjach narciarskich ruszyły przygotowania do sezonu zimowego. Ujemne temperatury, przede wszystkim w nocy, pozwalają na sztuczne naśnieżanie stoków. Jaworzyna Krynicka i Wierchomla zapraszają narciarzy już w najbliższy weekend.
W Krynicy temperatury nocą spadają nawet do -15 stopni Celsjusza. W ciągu dnia jest zaledwie kilka stopni cieplej. Są to więc idealne warunki do pracy dla armatek śniegowych. – Trasy są bardzo szerokie i długie, więc to trochę potrwa – mówi Tomasz Pasieka z Działu Marketingu Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka S.A. Dlatego jak na razie narciarzom udostępniona zostanie trasa nr 3. Trasa rozpoczyna się na szczycie Jaworzyny i jest górną częścią głównej trasy, prowadzącej ze szczytu aż po dolną stację gondolową. Będzie można z niej korzystać już od najbliższej soboty. – Zapraszamy wszystkich narciarzy w godzinach od 9 do 15 – mówi Tomasz Pasieka. - Jeśli będzie zainteresowanie, trasa będzie czynna również w tygodniu.
W najbliższą sobotę będzie można pojeździć również w Wierchomli. Na narciarzy i snowboardzistów tego dnia czeka wiele atrakcji, będzie to bowiem organizowany przez Małopolską Organizację Turystyczną Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego. Karnety za pół ceny dla osób przebranych z Świętego Mikołaja, pokazy tricków narciarskich i snowboardowych, a także seminarium „Sporty Zimowe – Turystyka z Widokiem”, w trakcie którego wystąpi między innymi Jagna Marczułajtis-Walczak – snowboardzistka i posłanka.
Podobnie jak na Jaworzynie, narciarze nie będą jeszcze mogli korzystać ze wszystkich tras. – W sobotę otwarta będzie tylko główna trasa – mówi Ewelina Mickiewicz z Działu Marketingu spółki Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. – Trwa intensywne naśnieżanie pozostałych. 
Również na stokach w Rytrze rozpoczęły się przygotowania do zimy. Temperatura spadła do wymaganych -5 stopni Celsjusza i można było rozpocząć sztuczne naśnieżanie. – Wszystko zależy od pogody – mówi Beata Handzel z Ryterskiego Raju. – Jeśli warunki będą takie jak ostatniej nocy, czyli -5 stopni, to będziemy naśnieżać i być może uda się uruchomić wyciąg 20. grudnia.
KID
Fot. Ryterski Raj


Dziękujemy za przesłanie błędu