Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 7 marca. Imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli
24/02/2021 - 15:05

Szczęśliwy finał poszukiwań. 48-latek odnalazł się cały i zdrowy

Strażacy, policjanci, goprowcy i ratownicy z Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przez kilka godzin szukali zaginionego mieszkańca gminy Mszana Dolna, z którym od dwóch dni rodzina nie miała żadnego kontaktu. Na szczęście mężczyzna odnalazł się cały i zdrowy.

We wtorek służby ratunkowe prowadziły na terenie gminy Mszana Dolna poszukiwana zaginionego mężczyzny, który w niedzielę udał się w góry z zamiarem spędzenia biwaku w terenie. Turysta nie wrócił do domu na noc, dlatego jego rodzina poprosiła o pomoc policję. 

Zobacz też Dramatyczna walka z czasem. Trwają poszukiwania zaginionej Kseni Wysogląd

- Jego samochód został znaleziony na parkingu w Lubomierzu-Rzekach. W góry niezwłocznie udały się patrole naszych ratowników na skuterach śnieżnych i nartach skiturowych, które sprawdzały teren od Turbacza po Gorc - informują ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. 

W poszukiwaniach wykorzystano również śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście po kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej, w której wzięli udział strażacy, policjanci, goprowcy i ratownicy z Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, zaginiony mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.  (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Powiat Limanowski 112)







Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021