Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
24/05/2022 - 08:15

Zamknął się w mieszkaniu i chciał wysadzić blok. Chwile grozy w Nowym Sączu

Co się dzieje? Dlaczego pod blokiem pojawiła się straż, policja i pogotowie? Takie pytania zadawali sobie zapewne osoby obserwujące piątkowego wieczoru wydarzenia na Alejach Batorego w Nowym Sączu. Sprawa była poważna, na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie.

W tym miesiącu doszło już w naszym regionie do kilku prób samobójczych. Jak informowaliśmy, na swoje życie, w krótkim czasie, targnęły się trzy osoby – dwie w powiecie nowosądeckim i jedna w gorlickim. Niestety, na tym nie koniec. Kolejne bardzo niepokojące wydarzenia rozegrały się w Nowym Sączu.

Duże poruszenie wywołała piątkowa akcja służb ratunkowych na Alejach Batorego. Pod jednym z bloków pojawiła się policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Na miejsce bardzo szybko przybyło wiele osób, które nie wiedziały co się dzieje.

Wszystko działo się po godzinie 20. Jak przekazał nam dyżurny PSP w Nowym Sączu, w mieszkaniu był zamknięty agresywny mężczyzna, który nie chciał wyjść. Miał grozić ostrymi narzędziami służbom ratunkowym. Twierdził, że wyskoczy z okna i wysadzi blok.

Sprawa wydawała się być poważna. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i nikt nie ucierpiał. Mężczyzna po kilku chwilach otworzył mieszkanie. Ostatecznie, został zabrany do szpitala na badania.  

Policyjne statystyki dotyczące samobójstw wyglądają bardzo źle. W minionym roku na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego było ich aż 39.  Wiele osób, zanim zdecyduje się na popełnienie samobójstwa, wcześniej mówi innym o swoich problemach.

Niestety ich komunikaty bywają zagłuszane przez otoczenie, które nie dopuszcza możliwości zachorowania na depresję w swojej rodzinie. Ta choroba nie jest oczywiście jedynym, ale pozostaje bardzo częstym i ukrytym powodem zamachów na własne życie.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

([email protected], fot.: Rafał Gajewski/ zdjęcie ilutracyjne)







Dziękujemy za przesłanie błędu